آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 09:41   |   کد مطلب: 34034
جانشین سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: نماد بارز بسیج، دفاع مقدس است و دفاع مقدس ظهور فرهنگ بسیج بود.

به گزارش نافع، سردار مهدی فرجی در نشست صمیمی با ریاست دانشگاه پیام نور منطقه 4 و استان همدان، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و اعضا هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج هدیه امام (ره) است و حفظ این شجره طیبه یک وظیفه همگانی است.

وی با بیان اینکه تمام افرادی که در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند، جایگاه قابل احترامی دارند، گفت: تمام دانشگاه‌ها برای نظام جمهوری اسلامی قابل افتخار است.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) همدان بیان کرد: نماد بارز بسیج، دفاع مقدس است و دفاع مقدس ظهور فرهنگ بسیج بود.

وی با اشاره به خاطراتی از شهدا، افزود: در فضای امروز می‌بینیم بالاترین مقام نظام، در تمام جلسات رسمی از چفیه که نماد بسیج است، استفاده می‌کند؛ این چفیه یک تذکر به تمام افرادی است که به بسیج معرفت دارند و کسانی که به بسیج معرفت ندارند.

سردار فرجی ترویج فرهنگ بسیج را ضروری دانست و تصریح کرد: به همین دلیل بسیج کانونی است که همه صنوف، سنین، مشاغل و طوایف را در خود جای داده و این ویژگی بسیج است؛ بسیج شجره طیبه‌ای است که امام (ره) آن را کاشت و رهبری آن را رشد داد.

وی با بیان اینکه 5 اثر عینی در بسیج می‌بینیم، ادامه داد: یک اثر بسیج مربوط به جنگ تحمیلی و پیروزی در این جنگ است، می توانیم بگوییم که پیروزی در تمام جنگ ها وجود دارد اما این پیروزی بزرگی است که ملتی در تمام دنیا وابستگی نداشته باشد و تنها به خدا ایمان داشته باشد.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تجلیل از مقام سردار شهید همدانی، تصریح کرد: شهید همدانی با آموزش و به کارگیری نیرو‌های دفاع وطنی، نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی جبهه مقاومت ایفا کرد.

وی به کارکرد‌های فرهنگی بسیج اشاره کرد و ادامه داد: در عرصه داخلی، توجه به آینده‌سازان کشور مهمترین بخش عرصه فرهنگی بسیج است.

رئیس دانشگاه پیام نور منطقه 4 نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور سنگر عظیم تعهد برای ایجاد و گسترش جوانان مؤمن به جامعه است.

صفی‌الله صفایی یادآور شد: جامعه، مردم و کشور سالم نخواهند ماند مگر اینکه دانشگاه سالم باشد.

وی در پایان اظهار کرد: دانشگاه پیام نور یک مجموعه ولایی در خط ولایت فقیه، مقام معظم رهبری، انقلاب و اسلام است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما