آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 27 آبان 1397 ساعت 13:47   |   کد مطلب: 33986
رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بهار گفت: به ازای هر شهروند بهاری 70 جلد کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان موجود است.

به گزارش نافع، معصومه فزونی ظهر امروز در نشست کتابداران بهار با فرماندار این شهرستان با اشاره به برگزای برنامه‌های متنوع در کتابخانه‌های سراسر شهرستان، اظهار کرد: طی این هفته برنامه‌هایی همچون نشست کتابخوان مدرسه‌ای در راستای ترویج کتابخوانی، قصه‌گویی، کاردستی، نقد کتاب و دورهمی شاعران شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم این هفته برگزاری نشست کتابخوان با نام «کیمیاگران خاک» با همکاری شهرداری لالجین است، گفت: این برنامه با محوریت هنر سفال و سرامیک در شهر لالجین برگزار می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بهار در ادامه بیان کرد: فضای کتابخانه‌های این شهرستان به متراژ 2 هزار و 640 متر مربع با 99 هزار و 950 جلد کتاب فعال است؛ به ازای هر شهروند بهاری 70 جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرستان موجود است.

وی با اشاره به وجود 5 هزار و 87 عضو فعال در کتابخانه‌های این شهرستان، افزود: این آمار نشان از عضویت 99.4 درصد جمعیت این شهرستان در کتابخانه‌ها دارد.

در ادامه این جلسه هر یک از کتابداران با بیان مشکلات کتابخانه خود، خواستار پیگیری و رفع این مشکلات از سوی فرماندار شدند.

فرماندار شهرستان بهار نیز با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: در بازدید از روستاها، سعی بر سرکشی از اماکنی همچون مدارس، خانه‌های بهداشت و کتابخانه‌ها و اطلاع از مشکلات و نحوه خدمات‌رسانی آنهاست.

احسان قنبری با تأکید بر اینکه شغل کتابداری شغل ارزشمندی در راستای افزایش علم و آگاهی مردم است، خطاب به رئیس اداره کتابخانه‌های بهار، گفت: اقدامات لازم برای رفع موانع و مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت