آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 26 آبان 1397 ساعت 12:40   |   کد مطلب: 33972
نایب رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر تعیین‌ تکلیف تصویب اساس‌نامه باشگاه شهرداری همدان گفت: باید رویکرد مؤسسه یا باشگاه شهرداری به‌ صورت شفاف مشخص شود.

به گزارش نافع، حمید بادامی‌نجات ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با حمایت مجدد از فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان، اظهار کرد:: تیرماه امسال، مالکیت این مجموعه فرهنگی و ورزشی از اداره کل تربیت بدنی استان به شهرداری همدان انتقال یافت.

وی با بیان اینکه این باشگاه توسط شهرداری به منظور حفظ و گسترش آن و ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به مردم شهر همدان خریداری شد، گفت: شهرداری طی یک برنامه عمرانی سه ساله امکانات این باشگاه را تقویت کرد.

نایب رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري همدان در سال 1380 برای ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به جوانان شهر همدان در قالب یک برنامه عمرانی سه‌ ساله، امکانات این مجموعه را تقویت کرد و مواردی از جمله زمين چمن فوتبال، سالن ورزشی چندمنظوره، خوابگاه، آکادمی و سالن بدنسازی در آن احداث شد.

وی با بیان اینکه روند توسعه این باشگاه در سال 1380 با تصویب تأسیس و اساس‌نامه تیم فوتبال همراه بود، افزود: طبق اساس‌نامه جدید ابلاغی، رویکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی به ورزش‌های همگانی و زیرساخت‌های ورزشی تغییر کرده است و در کنار آن باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همچنان به فعالیت‌های حرفه‌ای و قهرمانی خود ادامه می‌دهد.

بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه بر اساس بودجه شهرداری‌ها، ردیف بودجه‌ مشخصی برای این باشگاه تعریف ‌شده است، تصریح کرد: با توجه به فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در رده‌های سنی مختلف نونهالان، نوجوانان و جوانان در سطوح پایه و بزرگسالان در لیگ دسته دو کشور و انعقاد قراردادهای مالی با بازیکنان، در صورت عدم تصویب اساس‌نامه، باشگاه، سازمان و متعاقباً شهرداری دچار مشکلات حقوقی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اساس‌نامه جدید ابلاغی مبنی بر تأکید ورزش‌های همگانی و زیرساخت‌های ورزشی، لزوم تحقق این امر، تأسیس یک باشگاه ورزشی با اساس‌نامه خاص است.

نایب رئیس شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: در این صورت فعالیت‌های ورزشی باشگاه، دارای وجاهت قانونی از نظر وزارت ورزش و جوانان خواهد بود و در کنار فعالیت‌های ورزش پایه و زیرساخت‌های ورزشی، فعالیت‌های حرفه‌ای و قهرمانی نیز در باشگاه انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر تعیین‌ تکلیف تصویب اساس‌نامه این باشگاه، یادآور شد: باید رویکرد مؤسسه یا باشگاه شهرداری به‌ صورت شفاف مشخص شود.

بادامی‌نجات با تأکید بر تقویت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان، اظهار کرد: از فعالیت‌های باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان حمایت خواهد شد.

وی با اشاره به برخی ایرادات موجود در اساس‌نامه پیشنهادی، گفت: راهکار و پیشنهادات کارشناسی شده از طریق برگزاری جلسات کارشناسی در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر به صورت مکتوب به منظور بررسی در کمیسیون فرهنگی ارسال شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما