وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 15:59   |   کد مطلب: 33950
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از برگزاری مراسم تجلیل از کتابخوانان در تالار وحدت تهران در ۲۹ آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش نافع، عاطفه زارعی ظهر امروز ظهر اروز در جلسه مشترک انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، اظهار کرد: با توجه به تمام شرایط اگر در حوزه فرهنگ کوتاهی صورت گیرد، فرهنگ دجار چالش خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مطالعه مهارتی در کنار آموزش و پرورش، گفت: تلاش است رفتار مطالعه فرهنگی در این جهت باشد که فرد شناخت بیشتری از جامعه داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان بیان کرد: سال گذشته کتابخانه‌‌های عمومی استان در سطح استانی از ۱۶شاخص، ۱۳شاخص برتر را به دست آورد و امسال نیز رتبه‌های برتر را داشتیم.

وی با بیان اینکه در۲۹ آبان‌ماه مراسم تجلیل از کتابخوانان در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد، افزود: این مراسم به صورت استانی نیز برگزار می‌شود.

زارعی در ادامه با تأکید بر اینکه مردم همدان طالب فرهنگ هستند، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا این موضوع در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته به دلیل وجود پروژه‌های عمرانی ناتمام، شرایط مالی و اقتصادی و مسائل دیگر، پاسخگوی بسیاری از بخش‌های شهرستان همدان نبودیم، ادامه داد: امسال سعی بر این است که 3 پروژه کتابخانه در دهه فجر افنتاح شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به جلسه با آستان قدس رضو، خاطرنشان کرد: مقرر شد در مناطق محروم و روستاها افرادی به عنوان خادم یاران کتاب معرفی شوند که ثبت نام در سایت آستان قدس رضوی انجام شدراما داده‌ها حاکی از این است که در استان همدان استقبالی از این امر صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه در بحث علمی انجمن کتابخانه‌های عمومی طبق مصوبه صورت گرفته برای بعضی شهرستان‌های بسیار محروم همدان اقداماتی انجام شده است، یادآور شد: برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در جهت ارزش‌گذاری و اهمیت این موضوع و ارتباط با بنیاد قلم‌چی از جمله اقدامات بوده تا بتوان از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استفاده کرد.

زارعی با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های عمومی مرکز اجتماع مردم هستند، اظهار کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب رسیدن به توسعه زیر ساخت‌هاست.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم همدان را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کنیم، گفت: با توسعه کتابخانه‌های شهری مسئولیت این نهاد با همکاری شهرداری سبک‌تر می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در ادامه با اشاره به استفاده از ظرفیت روستاها در ارایه خدمات به این مناطق، بیان کرد: با قفسه‌گذاری توسط بهیارها می‌توان منابع اطلاعاتی به روستاها تزریق کرد.

وی در پایان با اشاره به بحث کتابخانه‌های سیار، یادآور شد: در فامنین، اسدآباد و بخش‌هایی از ملایر این طرح انجام شده است و در همدان نیز به صورت اتوبوس‌های مطالعه اجرا شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت