وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 15:13   |   کد مطلب: 33949
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان گفت: امسال ۵ باشگاه کتابخوانی در نقاط مختلف شهر در کتابخانه‌های شاهد، کوثر، کتابخامه مرکزی استان، کتابخانه امام هادی (ع) دیزج و کتابخانه شهید خضریان ایجاد می‌شود.

به گزارش نافع، سعید محبیان ظهر اروز در جلسه مشترک انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان با اشاره به  شعار امسال هفته کتاب، اظهار کرد: «حال خوش خواتدن» شعار امسال در هفته کتاب است.

وی با بیان اینکه از۱۹ آبان‌ماه برنامه‌ها درکتابخانه‌ها و سطح شهر شروع شده و تا اول آذرماه ادامه خواهد داشتف گفت: برنامه‌ها شامل اهدای کتاب ویژه، عضویت رایگان در 24 و 26 آبان‌ماه، تشکیل ستاد بزرگداشت هفته کتاب در سطح شهرستان در حوزه کمیته پشتیبانی و تدارکات، ایجاد کمیته اطلاع‌رسانی و برنامه‌های کنابخوانی خواهد بود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان بیان کرد: عناوین برنامه‌ها، ارتباط با اصحاب رسانه، انعکاس اخبار شاخص، پوشش خبرهای اسنانی و شهرستانی، انجام مصاحبه‌های تخصصی و نصب پوستر در سطح دانشگاه‌ها و... بوده است.

وی با اشاره به اقدامت صوت گرفته در حوزه کتابخانه‌ها، افزود: فضاسازی کتابخانه‌ها، تشکیل نهادهای مختلف از تازه‌های نشر که طی ماه‌های اخیر به کتابخانه‌ها رسیده از جمله این اقدامات بوده است.

محبیان دعوت از مدارس به منظور بازدید از کتابخانه‌ها با همکاری آموزش و پروش را از دیگر اقدامات برشمرد و تصریح کرد: به روزرسانی وبلاگ‌ها، درج اطلاعیه و اخبار با هدف کمک به خیران و اهداکنندگان کتاب و حضور کتابداران روستایی در روستاهای مجاور به منظور تبلیغات از دیگر برنامه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی، برنامه‌های کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، رونمایی از آثار نویسندگان بومی، برگزاری برنامه‌های متنوع برای کودکان، استفاده از ظرفیت باشگاه‌های کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه ویژه کاریکاتوری و نمایشگاه نقاشی برای کودکانی عضو کتابخانه، طی هفته کتاب اجرا خواهد شد.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان همدان امسال ۵ باشگاه کتابخوانی در نقاط مختلف شهر در کتابخانه‌های شاهد، کوثر، کتابخامه مرکزی استان، کتابخانه امام هادی (ع) دیزج و کتابخانه شهید خضریان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در فصل پاییز این باشگاه‌ها دایر است، یادآور شد: سال گذشته تعداد این باشگا‌ه‌ها 2 عددباشگاه بود که به عنوان برترین‌های استان انتخاب شدند.

محبیان با تأکید بر اینکه در حوزه منابع نیز جذب کتب اهدایی صورت گرفته و ادامه می‌یابد، اظهار کرد: در هفنه کتاب و کتابخوانی با شدت و قدرت این کار را ادامه می‌دهیم؛ ارسال کتب اهدایی و مجلات به ایستگاه‌های مطالعاتی سطح شهر همدان به تعداد ۱۳عدد یرگزارمی‌شود.

24 و 26 آبان‌ماه عضویت رایگان در کتابخانه‌های همدان

وی در ادامه گفت: ۲ کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی با متراژ ۷۰۲ مترمربع و کتابخانه فرهنگسرای ولایت با متراژ ۳۳۰ متر مربع از اوایل آبان‌ماه به کتابخانه‌ها تحویل خواهد شد و با مساعدت و همکاری تمام دستگاه‌ها در دهه اول آذرماه این کتابخانه‌ها افتتاح می‌شود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان بیان کرد: یک‌هزار و 32 متر مربع به فضای کتابخانه‌ها افزوده شده است و منابع خوبی نیز از جذب کنب اهدایی به کتابخانه‌ها تزریق شده‌است.

وی افزود: هم اکنون در کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی بالغ بر 5 هزار جلد کتاب مستقرشده، به کنابخانه عمومی فرهنگسرای ولایت نیز 3 هزار جلد کتاب تزریق شده است.

محبیان در ادامه با اشاره به عضویت رایگان کتابخانه‌ها در 24 و 26 آبان‌ماه، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی به دانش‌‌‌‌‌‌آموزان در این خصوص انجام شود.

وی با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه بزرگ کتاب، ادامه داد: در این نمایشگاه 30 هزار جلد کتاب با تخفیف 10 تا 40 در صد ارائه می‌شود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، شهرداری همدان حدود 20 میلیون تومان به کتابخانه‌های همدان، مریانج، جورقان و قهاوند مساعدت کرده است.

وی از برگزاری نشست کتابخوان مفاخر ویژه در 27 آبان‌ماه خبر داد و یادآور شد: این نشست با همکاری شهرداری و با حضور شخصیت‌های به نام استانی و شهرستانی در سطح شهر اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما