وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397 ساعت 11:54   |   کد مطلب: 33914
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه 1200 پروژه در حوزه گردشگری تا پایان مسئولیت دولت به اتمام می‌رسد، گفت: هزینه در بخش گردشگری یک‌پنجم تا یک دهم سایر بخش‌های اقتصادی است.

به گزارش نافع، علی اصغر مونسان پیش از ظهر امروز در چهلمین نشست وابسته به سازمان جهانی گردشگری، اظهار کرد: این اجلاس بهره‌مندی از محتوای علمی و تعامل با یکدیگر و مجالی برای سیاحت و دیدن بخشی از ظرفیت گردشگری کشور ایران است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر شاهد برگزاری رویدادهای فرهنگی با محوریت گردشگری در کشور هستیم، گفت: این مهم تحرک و پویایی در این بخش را به همراه داشته و کالبدی به گردشگری ایران تزریق کرده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: امروزه دیگر هیچ تردیدی برای برنامه‌ریزان توسعه باقی نمانده که گردشگری بهترین ابزار برای توسعه پایدار با کمترین هزینه اجتماعی و اقتصادی و بیشترین آورده است و شاهد رشد روافزون آن در جهان هستیم.

وی با تأکید بر اینکه فرصت پیش آمده مجالی برای آشنایی بیشتر با ظرفیت گردشگری ایران و همدان است، افزود: باید گام‌های هدفمندی برای توسعه گردشگری برداشته شود.

مونسان با بیان اینکه گردشگری، صنعتی پویاست، تصریح کرد: کشورهای جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه برای توسعه به این مسیر رو آورده‌اند؛ گردشگری موجب تحرک سایر بخش‌های اقتصادی و ایجاد عدالت اقتصادی در تمام نقاط می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در بخش گردشگری می‌توان به داشته‌های داخلی تکیه کرد، ادامه داد: هزینه در بخش گردشگری یک‌پنجم تا یک دهم سایر بخش‌های اقتصادی است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: ایران با ظرفیت‌های بسیار گردشگری می‌تواند در حوزه تبلیغ گردشگری غنی و قوی ورود کند؛ تحریم‌ها مانعی در برابر ورود گردشگران به ایران نبوده است.

وی با اشاره به افزایش ورود گردشگر به کشور بعد از تحریم‌ها، یادآور شد: وجود مردمی نوع‌دوست، مهربان و صمیمی در ایران دلیل بر تحقق این مهم است؛ فشارهای ایران‌هراسی دشمن نتوانسته مانعی در برابر رشد گردشگری ایران باشد.

مونسان با اشاره به پروژه‌های حوزه گردشگری، اظهار کرد: یک‌هزار و 900 پروژه در حوزه گردشگری با مبلغی بالغ بر 6 میلیارد دلار در دست اجراست؛ تا پایان مسئولیت دولت، یک‌هزار و 200 پروژه در حوزه گردشگری به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه وجود یک‌میلیون اثر تاریخی و فرهنگی و هزاران اثر ملی ثبت شده در ایران، این کشور را در زمره 10 کشور برتر دنیا در زمینه جاذبه‌های گردشگری قرار داده است، گفت: آب و هوای متنوع، وجود قومیت‌های مختلف با آداب و رسوم زیبا ایران را به یک پدیده و گنجینه گردشگری تبدیل کرده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: برخورداری از بالاترین ضریب امنیت، پایین بودن هزینه‌های سفر، ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران و مهمان‌نوازی مردم، شرایط خوبی برای میزبانی از گردشگران در کشور فراهم کرده است.

وی با اشاره به رصد دقیق نهادهای بین‌المللی گردشگری برای شناخت ظرفیت‌های بالقوه و کمتر شناخته شده جهان در عرصه توریسم، افزود: در این مسیر جهان، داشته‌های گردشگری ایران را به رسمیت می‌شناسد که برگزاری این رویداد یکی از آنهاست.

مونسان تصریح کرد: معرفی استان همدان به عنوان مقصد گردشگری جدید و پویا در آسیا و جهان یکی از دستاوردهای این اجلاس است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از این رویداد در جذب گردشگر، معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر همدان به وزرای گردشگری، سفرا و نمایندگان کشورهای آسیایی، ایجاد تعامل در حوزه‌های گردشگری بین کشورهای عضو ACD و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی فعال در حوزه گردشگری از نتایج این اجلاس است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گرشگری کشورهای آسیایی، برگزاری کنفرانس بین‌المللی «همدان 2018» و برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان در کنار سایر رویدادهای برگزار شده و درحال اجرا زمینه مناسبی در تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری کشور به ویژه استان همدان است.

وی با بیان اینکه استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران دارای یک‌هزار و 800 اثر تاریخی شناسایی شده و جاذبه‌ای‌ منحصر به فرد است، یادآور شد: با وجود غار علیصدر و عناوین بین‌المللی همچون لالجین شهر جهانی سفال و ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت، بستر لازم برای تبدیل همدان به قطب گردشگری ملی و جهانی وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما