وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397 ساعت 09:06   |   کد مطلب: 33908
عضو هیات رئیسه اجلاس جهانی گردشگری گفت: در نشست با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری قول مساعد داده شد که همدان و شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان پایلوت گردشگری پایدار معرفی و در این زمینه گواهینامه‌ای به همدان اهدا شود.

حمیدرضا یاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه سازمان جهانی گردشگری unwto یکی از سازمان‌های تخصصی زیر نظر سازمان ملل است، اظهار کرد: این سازمان نیز همچون مجمع عمومی سازمان ملل، هر ساله یک نشست عمومی برگزار می‌شود که امسال ایران موفق شد میزبان چهلمین نشست سالیانه سازمان جهانی گردشگری باشد.

وی با بیان اینکه اعضای جهانی گردشگری طی دو روز اجلاس در همدان حضور دارند، گفت: همدان به دنبال این است الگوی توسعه خود را گردشگری تعریف کند.

امسال همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسیایی نیز شناخته شد و دومین میزبانی بین المللی همدان نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری همدان را در حد بین المللی معرفی کرده و به دنبال این هستیم گردشگر بیشتری در استان داشته باشیم

حضور 80 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری در همدان/حال مراودات با ایران بسیار خوب است

عضو هیات رئیسه اجلاس جهانی گردشگری بیان کرد: میزبان این اجلاس استان همدان و سزمان جهانی گردشگری است؛ با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا شاهد حضور 80 عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری در این اجلاس هستیم، حتی از شرکت‌های آمریکایی نیز در اجلاس حضور یافته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه حضور اعضای سازمان جهانی گردشگری در این اجلاس نشان می‌دهد حال مراودات با ایران بسیار خوب است، افزود: برگزاری این نشست نشان می‌دهد ایران در انزوا نیست و کار خود را به نحو مطلوب انجم می‌دهد.

یاری با بیان اینکه به خوبی موفق به معرفی ظرفیت‌های گردشگری خود که کالای بومی تاریخی است، نشده‌ایم، تصریح کرد: استان همدان 1800 اثر تاریخی طبیعی و غار علیصدر به عنوان یک اثر طبیعی بی نظیر در دنیا را داراست؛ 3500 سال قدمت و آب و هوای بی نظیر از دیگر ظرفیت‌های همدان است که باید بتوانیم معرفی کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی همدان می‌توانیم بخشی از گردشگرانی که به شمال کشور می‌روند را به همدان بیاوریم، ادامه داد: طی چند سال اخیر در این خصوص موفق شده‌ایم. 

عضو هیات رئیسه اجلاس جهانی گردشگری خاطرنشان کرد: باید اماکن تاریخی همدان را که مهد تاریخ و فرهنگ است به خوبی معرفی کنیم.

وی یادآور شد: با مراجعه به سایت سامان جهانی گردشگری مشاهد می‌کنید 3 تا 4 ماه تبلیغات و پوستر همدان در این سایت موجود است که روزانه میلیون‌ها بازدید کننده دارد.

یاری از پایلوت شدن گردشگری پایدار همدان و شرکت سیاحتی علیصدر خبر داد و اظهار کرد: در نشست با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری قول مساعد داده شد که همدان و شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان پایلوت گردشگری پایدار معرفی و در این زمینه گواهینامه‌ای به همدان اهدا شود.

وی در پایان گفت: در صورت تحقق این امر ورود گردشگران زیادی را به استان همدان خواهیم داشت و الگوی توسعه بر مبنای گردشگری تحقق می‌یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت