وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 آبان 1397 ساعت 15:51   |   کد مطلب: 33893
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته تحلیلی در مدیریت همدان برای فعال کردن صنعت گردشگری وجود نداشته است، گفت: استفاده از امکانات بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌های تاریخی همدان مغفول مانده است.

به گزارش نافع، امیر خجسته ظهر امروز در جمع خبرنگاران از مذاکره و مکاتبه با سازمان گردشگری کشور در خصوص ثبت جهانی هگمتانه خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه با وجود پیگیری‌ها و مکاتبات متعدد، هنوز هیچ تغییری و جدیتی برای ثبت جهانی آثار تاریخی استان همدان وجود ندارد. 

وی در ادامه گفت: در آخرین مذاکره تلفنی که در دبیرخانه اجلاس unwto با رئیس سازمان گردشگری کشور انجام دادیم از ایراداتی نام برده و گلایه شد که این ایراد نمی گذارد ثبت جهانی برای این اثر عملیاتی شود و استان همدان هم این ایرادات را برطرف نمی‌کند. 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه سال‌ها تحلیلی در مدیریت همدان برای فعال کردن صنعت گردشگری وجود نداشته و هنوز آثار و نتایج آن را به دوش می‌کشیم.

وی با بیان اینکه امروز و بعد از چند سال پیگیری، این درک که همدان می‌تواند با جذب توریست و فعال کردن صنعت گردشگری اقتصادش را از رکود بی تدبیری‌ها خارج کند جا باز کرده است، افزود: متاسفانه در همین بین مهترین مسئله یعنی استفاده از امکانات بین‌المللی برای معرفی جاذبه‌های تاریخی همدان مغفول مانده و برای آن جدیتی دیده نمی‌شود در حالی که در سایر استان‌ها با قدمت بسیار کمتر از همدان چندین ثبت جهانی دارند. 

خجسته تصریح کرد: جذب و برگزاری بزرگترین رخداد های گردشگری بین‌المللی سال 2018 در همدان نشان داد روحیه‌ای برای دور شدن از وعده دادن و امیدوار کردن واهی مردم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: باید در خصوص ثبت جهانی نیز با شفاف کردن مشکلات و موانع هر چه سریع‌تر موضوع را به نتیجه برسانیم یا اینکه متولیان موضوع اعلام کنند که برای این کار تصمیمی ندارند. 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: طی مکاتبه‌ای از سازمان گردشگری کشور درخواست کردیم به صورت شفاف مشکلات موجود در راه ثبت شهر تاریخی هگمتانه را اعلام کنند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر پیگیر رفع آنها باشیم.

وی در پایان یادآور شد: از مدیران استان به ویژه سازمان میراث فرهنگی استان می‌خواهیم موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما