وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 آبان 1397 ساعت 11:25   |   کد مطلب: 33884
دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان مطرح کرد
«کودک و حقوق اجتماعی» شعار بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان
دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان گفت: «کودک و حقوق اجتماعی» شعار بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان است؛ کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و مربیان شرکت کننده در جشنواره برگزار خواهد شد.

به گزارش نافع، مریم کاظمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته به عنوان نخستین‌ حضورم در سمت دبیر جشنواره، از پیش برنامه‌ریزی شده بود که بخش دانش‌آموزشی ویژه نمایش‌های اجرا شده مدارس استان همدان باشد، اظهار کرد: البته دلایلی برای این مسئله وجود داشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته و امسال داوود کیانیان به این مسئله معترض شد، گفت: او معتقد بود نمی‌توان جشنواره تئاتر کودک‌ و نوجوان را بدون حضور دانش‌آموزان برگزار کرد.

دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان بیان کرد: فراخوان جشنواره، برنامه ریزی مسیر کارهای ستادی و اجراها را تعیین می‌کند؛ هرگونه تغییر و تفسیری باید با پیشنهاد و بررسی و در طی زمان کافی برای تدوین و شکل گیری نوع جدید همراه باشد.

وی شعار این دوره جشنواره را «کودک و حقوق اجتماعی» دانست و افزود: این امر به گروه خاصی مربوط نمی‌شود و تمام کودکان جامعه را در بر می‌گیرد؛ امسال از تمام پیشنهادها استقبال کردیم و در کنار فراخوان با دید بازتر، تمام آثار را به‌ همراه اردشیر صالح‌پور مورد بررسی قرار دادیم.

کاظمی تصریح کرد: یک نمایش پیشنهادی از سوی کانون اصلاح تربیت، توسط نوجوانان مددجو آماده و برای شرکت در جشنواره انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه در بخش تئاتر دانش‌آموزی سه نمایش از همدان حضور دارد، ادامه داد: سه نمایش دیگر نیز از سوی آموزش‌وپرورش پیشنهاد و به این بخش اضافه شده است.

دبیر بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ و نوجوان خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی از سوی مدرسان ایرانی و خارجی مجرب برای دانش‌آموزان و مربیان شرکت کننده در این جشنواره برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما