آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 آبان 1397 ساعت 09:21   |   کد مطلب: 33881
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: تا روز چهارشنبه کاهش نسبی دما را در استان شاهد خواهیم بود.

محمدحسن باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه آسمان استان نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: به تدریج شاهد افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده در استان خواهیم بود؛ طی ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و در اواخر روز بارش باران در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

وی به کاهش دما در استان اشاره کرد و گفت: تا روز چهارشنبه کاهش نسبی دما را در استان شاهد خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان در توصیه به کشاورزان با توجه به کاهش دما، بیان کرد: کشاورزان برداشت فوری محصولاتی نظیر سیب زمینی و چغندرقند، کاشت غلات پاییزه، ترمیمم پوشش گلخانه‌ها و تهویه انبارها و اماکن سرپوشیده را در دستور کار قرار دهند.

وی در ادامه به سردترین و گرم‌ترین نقاط استان طی 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: گل تپه با دمای 3 درجه سانتیگراد بالای صفر و اسدآباد و ملایر با دمای 13 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان گزارش شد.

باقری با اشاره به کمینه و بیشینه دمای هوای همدان طی 24 ساعت گذشته، تصریح کرد: کمینه و بیشنه دمای هوای همدان در این بازه زمانی 4 و 10 درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسید.

وی به میزان بارش‌ها از ابتدای سال زراعی جاری اشاره کرد و ادامه داد: در ایستگاه فرودگاه شهرستان همدانT میزان بازش‌ها 45.1 میلیمتر گزارش شد که این میزان نسبت به بلند مدت 5 درصد افزایش داشته است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری از شهرستان‌های رزن و کبودراهنگ گزارش شد که به ترتیب نسبت به بلند مدت 97 و 99 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما