آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 10:52   |   کد مطلب: 33871
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری:
زندگی رسول اکرم(ص) و آیات قرآن مقرون به مسائل سیاسی است
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر کسی با الفبای قرآن و تاریخ اسلام و زندگی نبوت پیغمبر اکرم (ص) آشنا باشد خواهد دید که زندگی رسول اکرم(ص) و آیات قرآن مقرون به مسائل سیاسی است.

آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، ضمن تسلیت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم  هدف از مبعوث شدن پیامبر اسلام (ص) را تلاوت آیات الهی، تزکیه مردم از صفات ناپسند و تعلیم مردم برای رسیدن به سعادت می‌داند، اظهار کرد: قرآن کریم وظیفه مسلمانان در قبال اسلام و پیامبر اسلام (ص) را مشخص کرده است.

وی با تأکید بر اینکه اطاعت و فرمان‌برداری از برنامه‌های سازنده اسلام و پیروی از پیغمبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) از وظایف مسلمانان است، گفت: در زمان غیبت نیز وظیفه ما اطاعت صد در صدی از مقام معظم رهبری و ولایت است چرا که رهبر، مجتهد جامع‌الشرایطی است که ائمه (ع) و پیامبر (ص) فرمودند در زمان غیبت امام زمان (عج) از او پیروی کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر کسی با الفبای قرآن و تاریخ اسلام و زندگی نبوت پیغمبر اکرم (ص) آشنا باشد خواهد دید که زندگی رسول اکرم (ص) و آیات قران مقرون به مسائل سیاسی است.

وی افزود: در آیات قرآن کریم آمده است که خداوند به پیامبر (ص) دستور جهاد و مبارزه با کفار و منافقین را داده است، جهاد یعنی جنگ و همین مسئله سیاسی است.

موسوی‌ اصفهانی با بیان اینکه در آیات دیگری از قرآن آمده  است که  تا حد امکان قدرت نظامی خود را در برابر دشمن بیشتر کنید و قدرت نظامی از مسایل سیاسی محسوب می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس جنگ‌هایی همچون احد، خندق و خیبر جزئی از زندگی سیاسی پیامبر (ص) محسوب می‌شوند؛ پس سیاست در متن قرآن و در متن زندگی پیغمبر اکرم (ص) و امیر المومنین(ع) آمده است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان باید اسلام را از طریق متخصصان اسلام شناسی و علمای حوزوی بشناسند، یادآور شد: شناخت اسلام حقیقی باعث بالارفتن بصیرت جوانان می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: جوانان باید در برابر دشمن روحیه استقامت و استکبارستیزی داشته باشند چرا که استکبارستیزی باعث خشم دشمنان اسلام شده و از زمان پیامبر اسلام (ص) تا به امروز ادامه داشته است.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما