وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت 19:46   |   کد مطلب: 33868
امشب همزمان با شب 28 صفر، شیعیان و محبان در غم فراق پیامبر گرامی اسلام (ص) و کریم اهل بیت (ع) به سوگ نشستند.

به گزارش نافع، روزهای پایانی ماه صفر فرارسیده و اسلام غرق در ماتم سید انبیا (ص) و دو امام بزرگوار شیعیان امام حسن مجتبی (ع) و شمس‌الشموس علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) است؛ 28 ماه صفر همزمانی رحلت پیامبر اکرم (ص) و کریم اهل بیت (ع) است که در وصف مظلومیت این دو بزگوار بسیار شنیده‌ایم و امشب زهرای مرضیه (س) در غم از دست دادن پدر و فرزند در مدینه همراه با فرزندش مهدی موعود (عج) به عزا نشسته است.

در منابع اهل شیعه 28 صفر سال یازدهم هجری قمری سالروز رحلت خاتم انبياء و برترين آفريده خداست، وجود مقدسي كه خداوند متعال تمام جهان را به يمن او و عترت پاكش آفريد؛ شیعیان و محبان خاتم پیامبران فردا همزمان در نقاط مختلف سراسر کشور و بقاع متبرکه زیارت رسول اکرم(ص) قرائت خواهند کرد.

اما در منابع اهل شیعه مورخان و علما 28 صفر سال 50 هجری قمری را سالروز شهادت شبيه‌ترين انسان‌ها به رسول خدا امام حسن مجتبی (ع) نیز عنوان کرده‌اند که آن امام بزرگوار در سن 47 سالگى به علت مسموميت از سوى همسرش جعده بنت اشعث به شهادت رسید.

مزار امام حسن مجتبى (ع) به همراه سه تن از امامان معصوم شیعیان امام سجاد (ع)، امام محمدباقر (ع) و امام جعفرصادق (ع) بدون هيچ گونه گنبد و بارگاهى در قبرستان بقیع قرار دارد و محل زيارت بسيارى از شيعيان و دوستداران اهل بيت (ع) است.

امشب و فردا کبوتران بقیع در غم غربت و مظلومیت سومین امام شیعیان هم‌صدا با فرشتگان ندای «مظلوم حسن جان» را سر می‌دهند و جهان اسلام و تشیع در غم فراق پدر امت، حضرت محمد (ص) و امام حسن (ع) رخت عزا بر تن می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما