وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 12 آبان 1397 ساعت 14:00   |   کد مطلب: 33831
چند روز از برپایی ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری در میدان بهار نمیگذشت که تصویر و نام یک سربازی آذری در کنار موکب نصب شد که به زبان ترکی مطالبی در آن نوشته شده بود. برای خیلی از همشهریان و زائران سوال بود که این عکس متعلق به چه کسی است و چرا در این مکان نصب شده. در این باره گفتگویی با مسئول ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری داشتیم و دلیل نصب این تصویر را جویا شدیم.

به گزارش نافع،  به گفته خسرو طالبی ، مسئول ایستگاه صلواتی تصویر فردی که در ورودی ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری نصب شده تصویر سرباز آذربایجانی است که شهید مدافع حرم می باشد و به علت اینکه تعدادی از شیعیان آذربایجانی در کشور خود امکان تبلیغ چهره به چهره تشیع را ندارند، در مسیرهای عبور آذربایجانی ها اسکان داشته و در بین زائران آذربایجانی تبلیغ کرده و بینشان کتاب توزیع می کنند.

مسئول ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری گفت: ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری نیز یکی از موکب هایی است که زائران آذربایجانی در آن اسکان می یابند و محل عبور آنها می باشد و به این دلیل این موکب برای این امر انتخاب شده است.

وی گفت: بیشتر زائران کشور آذربایجان از ایران از دو مرز جنوب و مهران وارد کشور عراق شده و به این دلیل یک ایستگاه در ملایر و دیگری در بهار برای تبلیغ آذربایجانی ها انتخاب شده است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت