آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 ساعت 20:59   |   کد مطلب: 33807
مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه همدان گفت: امسال در عرصه اردوهای راهیان نور برای استان همدان 8 هزار سهمیه دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است که مطابق آن قرار است 5 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شوند.

به گزارش نافع، محمدتقی امیدی ساکت ظهر امروز در  نشست صمیمی دانش‌آموزان نخبه بسیجی با نماینده ولی فقیه در استان  با تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: در این هفته 15 عنوان برنامه محوری با شعار دانش‌آموز انقلابی مدرسه انقلابی در استان برگزاری می‌شود.

وی با بیان اینکه شهدا زندگی خود را فدای اهل‌بیت (ع) کردند باز هم خود را بدهکار آنها می‌دانستند حال‌آنکه ما همه چیز خود را از اهل‌بیت (ع)داریم باز هم طلبکاریم افزود: هفته بزرگداشت بسیج دانش‌آموزی از 7 آبان ماه آغاز شده و تا 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی ادامه می‌یابد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه همدان با تشریح دیگر برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی عنوان کرد: از دیگر اقدامات ما برگزاری دوره تربیتی یاوران ولایت با حضور 300 دانش‌آموز دختر و پسر است که در دو مرحله 5 روزه برگزار شد.

امیدی ساکت با اعلام اینکه بیش از نیمی از جمعیت  270 هزارنفری دانش آموزان همدان بسیجی هستند گفت: این افراد در سه رده امیدان، پویندگان و پیشگامان در مدارس ابتدای متوسطه اول و دوم سازمان‌دهی می‌شوند.

وی ابراز کرد: توزیع 3 هزار بسته تحصیلی و پوشاک در بین دانش آموزان نیازمند در مناطق محروم و روستاها از دیگر اقدامات بسیج دانش‌آموزی سپاه همدان است که در آستانه مهرماه انجام شد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه همدان با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی و طرح هجرت افزود:  این برنامه‌های به منظور آشنایی افراد با کارگروهی، توجه به مباحث تربیتی و خودسازی، بهسازی مدارس روستایی و غیره برگزار می‌شود.

وی درباره اردوهای راهیان نور نیز اظهار داشت: امسال برای استان 8 هزار نفر سهمیه تعیین‌شده است که از این مقدار 3 هزار سهمیه متعلق به مناطق عملیاتی غرب و 5 هزار سهمیه نیز متعلق به مناطق عملیاتی جنوب است.

امیدی ساکت با اعلام اینکه 3 هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر به مناطق عملیاتی غرب اعزام‌شده‌اند بیان کرد: پس از پایان مراسم اربعین 5 هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر نیز به مناطق عملیاتی شلمچه، فتح المبین، طلاییه، اروندکنار و غیره در جنوب اعزام می‌شوند.

فرمانده بسیج دانش‌آموزی سپاه همدان درباره طرح شهید بهنام محمدی نیز اظهار داشت: این طرح با همکاری آموزش و پرورش و باهدف ایجاد ارتباط بیشتر بین مدرسه مسجد و خانواده در 85 مدرسه استان برگزار می‌شود.
منبع:ذاکر

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت