آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 1 آبان 1397 ساعت 07:57   |   کد مطلب: 33729
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی:
نظام رتبه بندی معلمان دقیقا کجاست؟
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به دستور رئیس جمهور مبنی بر پیگیری درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس برای تسریع در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد، لایحه رتبه‌بندی معلمان در این سازمان در مرحله بررسی و تصویب قرار دارد.

به گزارش نافع، حمیدرضا حاجی‌بابایی  در تبیین این موضوع گفت: به دنبال مکاتبه تعدادی از نمایندگان مجلس با رئیس جمهور و درخواست تسریع در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، رئیس جمهور دستور بررسی درخواست نمایندگان را صادر کرده است.

 

 

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: نامه نمایندگان برای بررسی به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارجاع شده است و بنابر اظهار معاون امور مجلس این سازمان، وزارت آموزش و پرورش لایحه نظام رتبه‌بندی را برای بررسی و تصویب به هیات دولت ارسال کرده است.

 

 

وی افزود: معاون حقوق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پاسخ نامه نمایندگان مجلس اعلام کرده که لایحه  رتبه‌بندی برای طرح در جلسات کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیات دولت با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و این سازمان در مراحل بررسی و تصویب قرار دارد.

 

 

  حاجی بابایی ضمن در خواست تسریع در تصویب لایحه  رتبه‌بندی معلمان گفت: در صورت تصویب این طرح در هیات دولت، مجلس نیز این لایحه را در دستور کار قرار داده، حداکثر همکاری را برای تصویب آن خواهد داشت.

 

 

وی افزود: دولت در پیشنهاد لایحه بودجه ۹۸، اجرای طرح  رتبه‌بندی معلمان را نیز پیش‌بینی کرده باشد، اما سووال این است که علت این همه تعلل چیست؟ لایحه نظام  رتبه‌بندی دقیقا کجاست؟ آیا این همان  رتبه‌بندی است که در سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است و معلم را برابر اساتید دانشگاه می‌بیند و تاکید دارد که حقوق معلمان نباید کمتر از ۸۰ درصد از  هیات علمی دانشگاه‌ها باشد؟
منبع:فارس
انتهای اییام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت