آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 13:29   |   کد مطلب: 33722
دستگيري باند سارقان وکشفیات 9 هزار لیتر سوخت ، 70 راس دام قاچاق، 20 فقره سرقت، کشف بيش از یک تن گردوي قاچاق توسط ناجا در استان همدان بوده است.

به گزارش نافع، فعالیت شبانه روزی خادمین مردم در ناجا شامل موارد زیر در سطح استان همدان می باشد.

کشف 32 فقره سرقت در شهرستان بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار"، از کشف 32 فقره سرقت در مهر ماه سال جاری در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "بزرگعلي نوري"، در تشريح اين خبر گفت: کارکنان انتظامي و پليس آگاهي شهرستان با اشراف اطلاعاتي و اقدامات عملياتي خود از ابتداي مهرماه با دستگيري 36 نفر سارق، 32 فقره سرقت اعم از اماکن خصوصي، تجهيزات کشاورزي و محتويات خودرو را کشف کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در پایان با تاکيد بر برخورد قاطع دستگاه انتظامي و قضائي با مجرمان گفت: رعايت نکات ايمني و توجه به توصيه ها و هشدارهاي پليسي عاملي مهم در پيشگيري از سرقت است؛ از شهروندان تقاضا داريم همواره با رعايت اين نکات در حفظ اموال خود کوشا بوده و پليس را در ايجاد امنيت ياري کنند.

دستگيري باند سارقان در همدان

رئيس پليس آگاهي استان، از دستگيري باند سارقان و كشف 6 فقره سرقت در اين استان خبر داد.

سرهنگ "رضا زارعي"، در تشريح اين خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبني بر اين كه پس از دريافت وجه نقد از بانك هاي مختلف شهر و قرار دادن پول در جعبه عقب يا زير صندلي يا داخل داشبورد اتومبيل خود، پس از طي کردن مسافتي در سطح شهر برای انجام امور شخصي خودرو را ترك کرده و پس از برگشتن متوجه سرقت پول شده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با سرقت پلیس اگاهی استان قرار گرفت.

وي افزود: با انجام تحقیقات پلیسی و با بررسي تصاوير به دست آمده از دوربین های بانك هاي مختلف، تصوير 2 نفر و 2 دستگاه خودرو سواري برليانس و تيبا به دست آمد که در تحقیقات آدرس و مشخصات سارقان در يكي از استان هاي همجوار شناسايي شد.

سرهنگ زارعی بیان داشت: با اخذ نيابت قضائي ماموران به شهرستان مذكور اعزام و با كنترل مخفيگاه متهمان مشخص شد يكي از سارقان، قصد عزيمت به شهر كرج را دارد كه بلافاصله در ورودي شهر همدان در يك عمليات غافلگيرانه دستگير شد.

این مقام مسئول بيان داشت: متهم در بازجویی های فنی و تخصصی به 6 فقره سرقت در سطح شهر همدان به مبلغ 321 میلیون و 300 هزار ريال با مشاركت 2 نفر از همدستانش اعتراف و هر دو دستگاه خودرو تيبا و برليانس كه در امر سرقت ار آنان استفاده مي شد نيز توقيف شد.

رئيس پليس آگاهي استان در پايان گفت: 2 نفر همدست متهم نيز در مخفيگاهشان دستگير و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگيري سارقان داخل خودرو در همدان

فرمانده انتظامي شهرستان همدان، از دستگيري 2سارق داخل خودرو توسط ماموران کلانتري 14 این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "جمشيد باقري"، در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت داخل خودرو و باطري در یکی از مناطق شهر همدان دستگيري و شناسايي سارق يا سارقان در دستور کار ماموران کلانتري 14 شهدا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقيقات ميداني، 2 برادر را که مرتکب اين سرقت ها شده بودند شناسايي و با اخذ مجوز قضائي آن ها را در منزلشان دستگير و در بازرسي از منزل آن ها تعداد زيادي اموال سرقتي از جمله: باند پخش خودرو، چند حلقه لاستيک خودرو، جک خودرو و 2 دستگاه کپسول هوا کشف و به همراه متهمان به کلانتري منتقل کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان همدان در پايان گفت: متهمان در بازجويي های فنی به سرقت داخل خودرو و 2 دستگاه کپسول هوا از یک مغازه اعتراف و با تشکيل پرونده  به مرجع قضائي معرفي شدند.

کشف 9 هزار لیتر سوخت قاچاق در همدان

رئیس پلیس آگاهی استان،از کشف 9 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این استان خبر داد.

سرهنگ "رضا زارعی"، در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبري مبني بر اين که قاچاقچيان سوخت در  شهرستان همدان در گاراژي به صورت غير مجاز اقدام به دپو و توزيع خارج از شبکه فرآورده نفتي مي کنند بررسی موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی ها و در بازرسي از این محل،9 هزار ليتر گازوئيل قاچاق از 2 عدد تانکر، به ارزش 220 میلیون ریال کشف و يک دستگاه کاميون نفتکش 6 هزار ليتري كه در حال خارج شدن از این گاراژ بود نیز توقيف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان در پايان با اشاره به این که یک نفر متهم در این خصوص به مرجع قضائی معرفی شد گفت: پليس با اقتدار كامل در حوزه مبارزه با قاچاق كالا با قانون شكنان قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد كرد.

 کشف 70 راس دام قاچاق در ملاير

فرمانده انتظامي شهرستان "ملاير" از کشف 70 راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "داود علي بخشي" در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران مبارزه با جرایم اقتصادي شهرستان ملایر با کنترل محورهاي مواصلاتي به يک دستگاه کاميون به رانندگي يک نفر مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسي از این کامیون، 70 راس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز به ارزش یک میلیارد ریال کشف کردند و متهم را پس از تشکيل پرونده تحويل مرجع قضائي دادند.

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير در پایان تصریح کرد: مبارزه با ورود هرگونه احشام غير قانوني و يا هر گونه تخلف اقتصادي از جمله اهداف و ماموريت هاي راهبردي پليس است.

کشف 20 فقره سرقت در نهاوند

فرمانده انتظامي شهرستان "نهاوند"، از کشف 20 فقره سرقت توسط ماموران پليس آگاهي اين شهرستان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ "شا احمد ساکي"، با اعلام اين خبر افزود: ماموران پليس آگاهي شهرستان با اقدامات اطلاعاتي و عملياتي خود يک نفر سارق حرفه اي سيم برق را دستگير که در تحقيقات به عمل آمده، سارق دستگير شده به 9 فقره سرقت سيم برق اعتراف کرد.

وی، افزود: ماموران پليس آگاهي شهرستان در سرکشي و کنترل و استعلام دقيق و تک به تک خودرو ها و موتورسيکلت هاي توقيف شده در پارکينگ هاي سطح شهر 8 دستگاه موتورسيکلت و 2 دستگاه خودرو سرقتي را کشف و 2 نفر سارق را نيز در اين خصوص دستگير کردند.

سرهنگ ساکي گفت: در اقدامي ديگر ماموران پليس آگاهي شهرستان يک نفر سارق اماکن خصوصي را دستگير که فرد دستگير شده به يک فقره سرقت اماکن خصوصي در شهرستان نهاوند اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان نهاوند در پايان با تاکيد بر برخورد قاطع دستگاه انتظامي و قضائي با مجرمان گفت: رعايت نکات ايمني و توجه به توصيه ها و هشدارهاي پليسي عاملي مهم در پيشگيري از سرقت هاست، در این راستا از شهروندان تقاضا داريم همواره رعايت اين نکات را جهت حفظ اموال خود مد نظر قرار داده و کار پيشگيري را که مرحج و مقدم بر ديگر اقدامات بوده و باعث مصونيت اشخاص و اموال مي باشد در اولويت قرار دهند.

کشف بيش از یک تن گردوي قاچاق در شهرستان بهار

فرمانده انتظامي شهرستان "بهار"، از کشف یک هزار و 175 کيلو گرم گردوي قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "بزرگعلي نوري"، در تشريح اين خبر گفت: کارکنان انتظامي شهرستان بهار با کنترل محور هاي مواصلاتي خودوري نيسان حامل گردوي قاچاق در این شهرستان را متوقف کردند.

وی افزود: اين محموله قاچاق که شامل یک هزار و 175 کيلو گرم گردو و مغز گردوي قاچاق به ارزش820 ميليون ريال بود از استان هاي غربی کشور بارگيري شده بود.

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در پایان با اشاره به این که 2 نفر متهم در این خصوص به مرجع قضائي معرفی شدند، از مردم شريف شهرستان بهار خواست تا در صورت اطلاع و مشاهده هر گونه موارد مشکوک پليس را از طريق سامانه 110 مطلع کرده و چنانچه نسبت به عملکرد کارکنان انتظامي، پيشنهاد، انتقاد و يا شکاياتي دارند از طريق شماره تماس 197 با بازرسي نيروي انتظامي در تماس باشند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما