وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 12:36   |   کد مطلب: 33719
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر به آغاز فعالیت موکب حضرت زهرا(س) از 28 مهرماه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: روزانه پنج هزار وعده غذای گرم در این موکب بین زائران اربعین حسینی توزیع می شود.

به گزارش نافع، پژمان جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با ما اظهار داشت: از این تعداد سه هزار و 500 پرس غذای گرم در وعده ناهار و یکهزار و 500 پرس غذای گرم در وعده شام بین زائران توزیع می شود.
وی افزود: همچنین در این موکب از زائران اربعین حسینی روزانه با 2 هزار وعده صبحانه و پنج هزار میان وعده شامل چای، کیک و کلوچه پذیرایی می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر بیان کرد: روزانه حدود 50 تن از شهروندان ملایری به عنوان خادم در موکب حضرت زهرا(س) در ورودی ملایر از محور اراک مقابل آرامستان بهشت هاجر به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمات ارایه می دهند.
جعفری با اشاره به نامساعد بودن شرایط آب و هوایی گفت: برای اسکان زائران نیز مکان هایی همچون امامزاده عبدالله(ع) ملایر، مسجد امام جعفر صادق(ع) و مسجد آرامستان بهشت هاجر در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در شب های نخست برپایی موکب که در هتل استقلال ملایر دایر بود، بیش از 20 تن از زائران اسکان داده شدند.
جعفری یادآور شد: در موکب حضرت زهرا(س) که در غرب کشور نمونه است، علاوه بر پخت و توزیع غذای گرم، خدماتی همچون اسکان، مشاوره مذهبی، اینترنت رایگان، کفاشی، خدمات پزشکی و مکانیکی نیز به زائران ارایه می شود.
وی با بیان اینکه موکب حضرت زهرا(س) در راستای اجرای نیت واقف بزرگ ملایری شادوران «سیف الدوله» دایر شده است، بیان کرد: از محل موقوفات این خیر 700 میلیون ریال برای برپایی این موکب هزینه شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر افزود: مابقی هزینه ها نیز با مشارکت مردم، خیران و نیکوکاران ملایری تامین می شود.
جعفری با بیان اینکه تمامی اقلام خوراکی و مورد نیاز زائران تامین شده است، ادامه داد: از روز گذشته با برپایی موکب حضرت زهرا(س) به بیش از 2 هزار زائر اربعین حسینی خدمات ارایه و غذای گرم بین آنها توزیع شد.
وی گفت: موکب حضرت زهرا(س) ملایر از روز گذشته در پنج کیلومتری محور ملایر به اراک مقابل آرامستان بهشت هاجر برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی برپا شده و تا چهار روز پس از اربعین دایر است.
به گزارش ایرنا، ملایر یکی از محورهای پرتردد زائران اربعین حسینی و مسیر رفت زائران به مرز مهران و کشور عراق است که هر سال موکب حضرت زهرا(س) توسط اداره اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان برای خدمت رسانی به زائران برپا می شود.
این موکب در مسیر رفت زائران به کربلای معلی در ورودی شهر ملایر از محور اراک و در مسیر برگشت در روستای «گوراب» محور ملایر به اراک دایر می شود.
منبع:ایرنا

انتهای پیام /*

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت