وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 28 مهر 1397 ساعت 13:26   |   کد مطلب: 33702
عباس آخوندی وزیر پرحاشیه راه و شهرسازی امروز استعفا داد.

به گزارش نافع، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز استعفا داد؛ البته این استعفا در حالیست که این وزارتخانه بارها در طول دوره وزارت آخوندی دچار چالش‌هایی شد که هر یک از این موارد خود برای برکنار کردن یک وزیر و یا کناره‌گیری وزیر مربوطه کافی بود و حتی چندین بار هم موضوع استعفای آخوندی مطرح شد اما همچنان شاهد حضور این وزیر پرحاشیه در این مسند بودیم که این موضوع خود موجب انتقادهایی به دولت و عملکرد در این حوزه بود.

البته استعفای آخوندی در شرایط کنونی که استیضاح وزاری اقتصادی مطرح و چند وزیر نیز استیضاح شدند قابل تأمل است که وزیر راه پس از ایجاد این همه چالش در یک وزارتخانه چگونه دل به استعفا داد و باید منتظر ماند و دید آیا رئیس جمهور با استعفای او موافقت خواهد کرد؟

آخوندی وزیر پر حاشیه دولت که با اهالی رسانه نیز میانه خوبی نداشت امروز سرانجام استعفای خود را به شرح زیر به رئیس جمهور ارائه کرد.

بسمه‌تعالی

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس‌جمهور محترم

با سلام و عرض ادب

پیرو سه بار درخواستی که در سال  گذشته از محضر جنابعالی داشتم اجازه می‌خواهم از خدمت شما در دولت رخصت بخواهم.

به نظر نمی‌رسد در ارتباط با روش بازآفرینی شهری مورد نظر جنابعالی بتوانم کار مؤثری انجام دهم. همچنین، در ارتباط با سیاست دولت در بازار و روش ساماندهی امور اقتصادی به لحاظ شرایط موجود بازار نیز امکان هماهنگی ندارم.

این حق شماست که وزیر همراه‌تری را در دولت داشته باشیم. خواهشمندم این بار با درخواست این جانب موافقت و در تعیین جانشین تسریع فرمایید.

من بر این اعتقاد هستم که سه اصل پایبندی به قانون،‌احترام به قانون مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت. آنچه که در تدبیر شرایط سخت ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم نقض همین سه شرط است.‌در این صورت با این سطح از تفاوت دیدگاه، از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست. خواهش می‌کنم که به من رخصت دهید در اولین فرصت از خدمت‌تان خارج شوم، ولی خواهش دارم این زمان از مهرماهسال جاری فراتر نرود.

برای جنابعالی و همکاران در دولت و مردم عزیز ایران ارزو توفیق و سرافرازی دارم.

با سپاس

عباس آخوندی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت