وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 26 مهر 1397 ساعت 10:48   |   کد مطلب: 33687
در سفر معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به اسدآباد
1 میلیارد تومان قیر به روستاهای اسدآباد اختصاص یافت
معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: یک‌میلیارد تومان قیر به روستاهای اسدآباد که با مشارکت مرم و دهیاری‌ها زیرسازی معابر و دفع فاضلاب انجام شده، کمک می‌شود.

محمد رضا شاملو در حاشیه بازدید از روستای ملحمدره در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، با اشاره به احیاء روستاهای بافت فرسوده با ارزش در سطح کشور، اظهار کرد: در این روستا که یکی از 150 روستا با بافت فرسوده و با ارزش و هدف گردشگری است، طرح بهسازی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه تاکنون برای 150 روستای کشور طرح بهسازی تهیه شده است، گفت: از این تعداد در 100 روستا عملیات اجرایی بهسازی در حال انجام است و یا پایان یافته است.

معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: یکی از احکام خوب ماده 99 قانون این بود که پیش‌بینی شده برای 300 روستای با بافت با ارزش با همکاری میراث فرهنگی و بنیاد انقلاب اسلامی طرح‌های ویژه اجرا شود.

وی افزود: مبلغ 600 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح بافت با ارزش در روستاها در نظر گرفته شده که پیش‌بینی کرده‌ایم.

شاملو تصریح کرد: برای 38 هزار روستا تا کنون طرح هادی تهیه شده است که 7 درصد روستاهای بالای 20 خانوار را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: در 18 هزار روستا عملیات بهسازی محیط روستایی انجام گرفته که در سال‌های مختلف اعتبارات متفاوت بوده است.

معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز حدود 500 میلیارد تومان تاکنون برای بهسازی محیط روستایی مصوب شده است.

وی با بیان اینکه آنچه بانک‌ها به صورت تسهیلات در اختیار مردم قرار می‌دهند، سپرده‌هایی است که مردم در بانک‌ها دارند، یادآور شد: طبیعی است که ضمانت‌هایی را برای آن بانک‌ها اخذ می‌کنند.

شاملو اظهار کرد: در بهسازی و مقاوم سازی مسکن‌های روستایی دولت اصل و فرع وام را تضمین کرده و این امر از کارهای بزرگ دولت است.

وی با بیان اینکه در برنامه 4، 5 و دو سال گذشته از برنامه ششم توسعه، بیش از 2 میلیون و 200 هزار واحد را برای اخذ تسهیلات معرفی کرده‌ایم، گفت: همکاری بانک‌ها در این زمینه خوب بوده است.

معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در روستاهایی که خدمات زیرساختی وجود دارد، ماندگاری جمعیت بیشتر است و در بخش‌هایی نیز مهاجرت معکوس وجود دارد.

وی افزود: آنچه در بنیاد مسکن کمک کنیم تأمین خدمات زیربنایی، بهسازی روستا، تأمین تسهیلات برای مقاوم‌سازی مسکن‌هاست که تاکنون به بیش از 600 هزار نفر در روستاها زمین به متقاضیان واگذار شده است.

شاملو تصریح کرد: از ابتدای امسال 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده‌ایم و در نظر است یک‌میلیارد تومان قیر نیز به روستاهایی که با مشارکت مردم و دهیاری‌ها زیرسازی معابر و دفع فاضلاب انجام شده، کمک کنیم.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت