آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 10:19   |   کد مطلب: 33673
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه لایحه CFT هیچ خلافی نداشته باشد مگر مخالفت با گفته رهبری، همین کافی است، گفت: مجلسی‌ها از خدا بترسید، لااقل شفاف باشید و بگویید نظر ما در مورد لایحه این است.

به گزارش نافع، آیت‌الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی در جلسه هفتگی در منازل شهدای همدان و در جمع حاظران با اشاره به جریان مشروطه، اظهار کرد: در این جریان خون‌های علما ریخته شد، بسیاری از مومنان استقات کردند و خون دل خوردند که این استبداد را از دست سلطان و شاه بگیرند، یک مجلسی باشد که قانون‌گذاری کند.

وی با بیان اینکه مشروطه برای این بود که قانون زیر نظر یک شورای نگهبان، اسلامی بودنش مسلم باشد که مردم زیر دست یک دیکتاتور خرد نشوند، گفت: این طور نبود که به این سادگی بگویند بفرمایید سلطنت، مشروطه شود؛ استقامت کردند، مجلس را به توپ بستند، علمایی همچون آیت‌الله نوری را که گفت مشروطه مشروعه شهید کردند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: لیبرال‌ها آمدند و رفتند و گفتند و شنیدند، مشروطه را از دست علما درآوردند و از دل مشروطه رضاخان درآمد.

در مجلس با کمال پرورویی خجالت نکشیدند و به لایحه CFT رأی مثبت دادند

آیت الله موسوی با اشاره به مصوبه CFT، افزود: دو ماه قبل در این خصوص از مجلس خدمت رهبری رسیدند که ایشان فرمودند این لایحه که از خارج به نفع خودشان تنظیم می‌کنند، در اتاق فکر خودشان می‌پزند و آنچه منافع خودشان است در آن می‌گنجانند، اگر چند ماده عوام‌پسند هم داشته باشد آن مسئله اصلی بر جای خود باقی است آن را مجلس بالغ ما امضا نمی‌کنند، مجلس هوشیار ما بالغ است اینها خائن نیستند.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه اما با کمال پرورویی خجالت نکشیدند و به این لایحه رأی مثبت دادند، تصریح کرد: رئیس مجلس گفت یک نامه نوشتم خدمت آقا که معنی حرف شما آیا این است ما وارد این بحث نشویم یا در مجلس بیاوریم، بحث کنیم و ببینیم مجلس چه می‌گوید.

وی با تأکید بر اینکه البته رهبری صد در صد نمی‌گوید من این را می‌گویم، ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری می‌گفت این را صد در صد راجع به برجام می‌گویم اینها پوست از سر همه می‌کندند و می‌گفتند ببینید آقا چه آشی برای ما پخت، گفت برجام نه، حالا ببینید وضعیت اقتصادتان به کجا رسید، این به خاطر آن است که آقا نگذاشت اگر آقا می‌گذاشت ما چنین و چنان می‌کردیم.

اگر رهبری می‌فرمود این لایحه را صد در صد تصویب نکنید فردا هر مشکلی پیش بیاید به گردن آقا می‌اندازند

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امروز هم اگر آقا می‌فرمود این را صد در صد تصویب نکنید فردا هر مشکلی پیش بیاید به گردن آقا می‌اندازند.

وی با بیان اینکه 143 نفر در مجلس با کمال پررویی به این لایحه رأی مثبت دادند و این یعنی ما نظر رهبری را قبول نداریم، یادآور شد: ای بی انصاف‌ها بازهم اعا می‌کنید که طرفدار ولی فقیه هستید، از امام زمان (عج) و خانواده شهدا که به برکت خون آنها شما نماینده شدید، خجالت نمی‌کشید.

موسوی‌اصفهانی اظهار کرد: لااقل شفاف باشید و بگویید نظر ما در مورد لایحه این است، چرا منافقانه عمل می‌کنید، رأی بر خلاف نظر آقا می‌دهید و حاضر نیستید اسمتان را هم بنویسیدو رأی علنی بگیرید.

وی به برگزاری تجمع مردم، روحانیون و بازاریان همدان در اعتراض به تصویب این لایحه اشاره کرد و گفت: فرمانداری مخالف برگزاری برنامه بود ، گفتم آقای فرماندار به دنبال پیگیری‌ها گفتند اگر زیر سقف برگزار شود، مشکلی ندارد و غیر از این باشد اجازه می‌خواهد؛ فرماندار گفت نه این مسائل در شرایط استثنایی، استثنایی است و اکنون شرایط استثنایی است چرا که ضد انقلاب هر روز می‌گوید ما می‌خواهیم تجمع داشته باشیم اگر شما این کار را بکنید و مسئله‌ای پیش بیاید مشکل ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه به فرماندار گفتم اشکال ندارد، به نظر شما اگر باید تعطیل کنیم می‌گویم تعطیل کنند، اما بیانیه می‌دهم که مردم همدان می‌خواستیم بر علیه این لایحه جلسه‌ای بگیریم و بصیرت‌افزایی کنیم که فرماندار گفت تعطیل کنیم، افزود: سخنران این مراسم خود دو دوره در مجلس بوده و از مسائل مجلس کاملاً اطلاع دارد.

موسوی‌اصفهانی خطاب به نمایندگان مجلس با تأکید بر اینکه در این لایحه تروریست را شما معنا نمی‌کنید، تصریح کرد: به جای اینکه در برگزاری اینگونه موارد و برنامه‌ها برای اعلام مخالفت با این تصمیم، پیش قدم باشند می‌گویند برگزاری تجمع را صلاح نمی‌دانیم که با توکل به خدا و پشتیبانی حوزه و مردم این اطلاع‌رسانی عمومی صورت گرفت.

خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی: آقای بزرگوار این مجلس را کجا داری می‌بری؟

وی با اشاره به ارسال نامه‌هایی به دفتر مراجع و دفتر مقام معظم رهبری در این خصوص، ادامه داد: نامه‌ای هم به رئیس مجلس زدیم که آقای بزرگوار این مجلس را کجا داری می‌بری؟

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این آقا می‌گوید من یک رأی دارم، اما پختن، آماده و همراه کردن اول در جلسه خصوصی و بعد هم تصمیم‌گیری، بله درست است هرکسی رأی خودش را دارد؛ اما، مجلسی‌ها از خدا بترسید.

وی در ادامه به برعهده گرفتن مسئولیت کمیسیون پشتیبانی از ولایت فقیه اشاره کرد و یادآور شد: این مسئولیت را بر عهده گرفتم و آن کاری که از دست من برمی‌آید انجام می‌دهم.

موسوی‌اصفهانی با بیان اینکه مردم همدان تا کنون امتحان خود را پس داده‌اند، خطاب به مردم اظهار کرد: مواظب باشید، نگویید نماینده‌های ما عالی هستند، بله ما هم می‌گوییم خوب هستند و همه را احترام می‌کنیم اما تحقیق کنید ببینید کدام یک در این لایجه ننگین آمده‌اند؛ اگر این لایحه هیچ خلافی نداشته باشد مگر مخالفت با گفته رهبری، همین کافی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما