آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 17:10   |   کد مطلب: 33657
مدیر درمان تأمین اجتماعی همدان از افتتاح زایشگاه و انبار دارویی استاندارد بیمارستان غرضی ملایر در دهه فجر خبر داد.

به گزارش نافع، علیرضا صفری در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی جامعه، اظهار کرد: می‌توان از کمک‌ رسانه‌ها در ارتقای مجموعه تأمین اجتماعی بهره برد؛ طی سال‌های اخیر شاهد انعکاس واقعیت‌ها از سوی خبرنگاران در حوزه مدیریت درمان تأمین اجتماعی بوده‌ایم.

وی رتبه بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی استان را در کشور 22 دانست و گفت: سال گذشته در حوزه هزینه‌های درمان استان دوازدهمین بودیم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی همدان بیان کرد: با توجه به تعداد بالای مراجعه کنندگان، همدان از لحاظ آمار کمیسیون پزشکی تأمین اجتماعی چهارم کشور است؛ در حال حاضر ٨٦ درصد بیمه‌شدگان استان حداقل حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی رتبه همدان از لحاظ تعداد تخت‌های بستری تأمین اجتماعی را در کشور چهارم دانست و افزود: استان همدان از لحاظ تعداد تخت فعال در سازمان تأمین اجتماعی وضعیت خوبی دارد، در تعداد مراکز درمانی سرپایی نیز رتبه 18 کشور را به خود اختصاص داده‌ایم.

صفری با بیان اینکه میزان پراکندگی بیمه شده استان بالاست، تصریح کرد: تا حد امکان، تعداد مراکز درمانی را بالا برده‌ایم؛ امسال درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بهار ساخته می‌شود؛ کار مناقصه درمانگاه شهرستان بهار انجام شده و امسال ساخت و ساز آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان کبودراهنگ، ادامه داد: به دنبال اجرای طرح بیمه سلامت همگانی، ١١ میلیون نفر بیمه شده‌اند و مراجعات به مراکز درمانی تأمین اجتماعی بیشتر شد و امسال با هزینه‌ای شدن این نوع بیمه‌، مراجعات کاهش یافته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی همدان خاطرنشان کرد: تعداد پزشکان تأمین اجتماعی استان طی سال‌های اخیر برای ارائه خدمات بهتر افزایش یافته است.

وی با اشاره به بازسازی مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در استان، یادآور شد: بخش زایمان بیمارستان آتیه همدان بازسازی شده و اکنون خدمات بهتری به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود؛ زایشگاه بیمارستان غرضی ملایر نیز با پیشرفت فیزیکی ٩٩ درصدی آماده افتتاح است.

صفری با بیان اینکه انبار دارویی استاندارد در یک‌هزار متر مربع در بیمارستان غرضی ملایر آماده بهره‌برداری است، اظهار کرد: در صورت امکان این مراکز طی دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت طرحی خوبی بود که مردم و پزشکان استفاده خوبی از آن نکردند، گفت: افرادی که نیاز به دریافت خدمات دارند باید از خدمات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما