دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 16:19   |   کد مطلب: 33656
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همدان ساختار غیر صنعتی دارد، گفت: با ایجاد دانشگاه‌های صنعتی و کارآفرینی راهی برای رفع مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سطح کشور و استان گشوده می‌شود.

به گزارش نافع، امیر خجسته در جمع خبرنگاران، با اشاره به ایجاد دانشگاه D8، اظهار کرد: اخذ مجوز دانشگاه D8 در همدان و تقویت پذیرش علمی دانشجویان خارجی نام دانشگاه بوعلی سینا را جهانی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه بوعلی سینا از لحاظ ساختاری باید ساختاری بین‌المللی به خود بگیرد، گفت: این دانشگاه در کنار آموزش‌های علمی، باید فرهنگ و زبان فارسی، را به دانشجویان منتقل کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دیدار با وزیر علوم، جذب دانشجوی خارجی را در معرفی همدان در سطح بین‌المللی حائز اهمیت دانستیم؛ قطعاً این اتفاق در کنار تلاش‌های صورت گرفته در توسعه گردشگری تفریحی و گردشگری سلامت آینده اقتصادی همدان را متحول می‌کند.

وی افزود: همدان ساختار غیر صنعتی دارد و با ایجاد دانشگاه‌های صنعتی و کارآفرینی راهی برای رفع مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سطح کشور و استان گشوده می‌شود.

خجسته خواستار در دستور کار قرار گرفتن ارتقای مراکز علمی استان و تقویت رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های همدان شد و تصریح کرد: ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه زمینه شناسایی و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی رشته‌های مختلف را مهیا می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما