آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 14:02   |   کد مطلب: 33652
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:
بانک اطلاعاتی اماکن تاریخی شهر همدان جمع‌آوری شده است
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه بانک اطلاعاتی اماکن تاریخی شهر همدان جمع‌آوری شده است، گفت: شناسایی باز زنده‌سازی و احیای تمام بناهای تاریخی رها شده در سطح شهر از اولویت‌های کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری است.

به گزارش نافع، حسین قراباغی امروز در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با محوریت هم‌اندیشی و هماهنگی اجلاس جهانی گردشگری با حضور اعضای شورا، معاونان و کارشناسان شهرداری، مدیرعامل و کارشناسان شرکت سیاحتی علیصدر، اظهار کرد: به طور قطع با هم‌افزایی مدیریت شهری در اجلاس جهانی گردشگری می‌توانیم یاری‌رسان حوزه گردشگری استان باشیم تا جایگاه همدان و شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی آن، پررنگ‌تر شود.

وی در ادامه گفت: برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی و تقویت صنعت گردشگری همراه با ایجاد زیرساخت‌های ضروری، راهکاری برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: همدان به عنوان میزبان اجلاس جهانی گردشگری می‌تواند معرف ظرفیت‌های گردشگری کشور ایران به ویژه استان همدان باشد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری برای نمایش ظرفیت‌های شهر همدان هزینه خواهد کرد، افزود: رونق گردشگری به منظور سرمایه‌گذاری در شهر و ایجاد اشتغال برای شهروندان در برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت دغدغه تمام مسئولان مدیریت شهری است.

قراباغی در ادامه با اشاره به طرح مطالعاتی شهرک درمانی همدان، تصریح کرد: طراحی شهرک درمانی با رویکرد توسعه گردشگری سلامت و روانشناسی محیط با هدف طراحی متمرکز کاربری‌های درمانی شهر در یک مکان معین با محیطی مناسب برای بهره‌مندی بیماران و همراهان آنها، نیازهای درمانی افراد جامعه را به نحوی پاسخگو خواهد بود.

وی با بیان اینکه متمرکز کردن صنوف به ویژه پزشکان دغدغه چندین ساله مسئولان امر است، ادامه داد: با توجه به نیازسنجی‌ها در شهر باید این طرح از مرحله مطالعاتی به مرحله عملیاتی برسد تا از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری پزشکان و... در این بخش بهره‌مند شویم که این مهم، مستلزم ایجاد زیرساخت‌های آن و بسترسازی است تا سرمایه‌گذار هم پای کار بیاید.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان از اعلام فراخوان ایده برتر شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: این فراخوان با محوریت اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری و بهره‌گیری از ایده‌های اجرایی و سازنده شهروندان به منظور ترسیم افق مطالعاتی، عملیاتی و توسعه شهری در آینده نزدیک توسط کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا اعلام خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: ساماندهی ورودی‌های شهر، نورپردازی و رنگ‌آمیزی شهری، پروژه‌های مشترک و یکپارچه گردشگری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، بازآفرینی و احیای بافت تاریخی و اماکن خاص گردشگری و توریستی شهر همدان و شیوه مدرن تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و فضای مجازی از اولویت‌های اساسی فراخوان ایده برتر شهری است.

قراباغی با تأکید بر اینکه رایزنی برای شناسایی باز زنده‌سازی و احیای تمام بناهای تاریخی رها شده در سطح شهر از اولویت‌های کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری است، اظهار کرد: بانک اطلاعاتی اماکن تاریخی شهر همدان جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه تمام هم و غم مدیران شهرداری و اعضای شورا شهر حمایت از طرح‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری است، گفت: به همین منظور در دفترچه تعرفه عوارض شهرداری همدان به منظور تشویق شهروندان برای سرمایه‌گذاری در شهر و حفظ بناهای تاریخی، بسته‌های حمایتی دیده شده است، نباید در خدمت‌رسانی به مردم وقفه‌ای ایجاد شود.

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما