وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 مهر 1397 ساعت 09:03   |   کد مطلب: 33622
مدیرعامل شرکت تولیدی کیف جوان بانک‌ها و موسسات را مهمترین مشکل پیش روی شرکت‌های تولیدی دانست و گفت: بانک‌ها به جای اینکه با توجه به شرایط کمی بیشتر با تولیدی‌ها مدارا کنند بیشتر به آنها فشار آوردند؛ شیفت ایثار کارگران مانع از تعطیلی شرکت شد.

به گزارش نافع، شرکت تولیدی کیف جوان یکی از شرکت‌های موفق در تولید کیف و مصنوعات چرمی کشور در شهرک صنعتی بهاران است؛ اما طی چند ماه اخیر که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه شد، شرکت‌های تولیدی که نیاز اساسی کارشان تأمین مواد اولیه است با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند.

شرکت تولیدی کیف جوان نیز یکی از این شرکت‌هاست که به گفته مدیرعامل این شرکت، در وضعیت موجود و با نوسان قیمت‌ها شرکت طی یک ماه اخیر تا مرز تعطیلی هم رسیده است.

حمید وثیقی‌جوان مدیر عامل این شرکت تولیدی مهمترین مشکل پیش روی شرکت‌های تولیدی را بانک‌ها و موسساتی که به نام کارآفرینی و اشتغال به تولیدی‌ها وام می دهند، دانست و اظهار کرد: طی چند ماه اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی همه واحدهای تولیدی دچار مشکل شده‌اند اما در این مدت بانک‌ها به جای اینکه با توجه به شرایط کمی بیشتر با تولیدی‌ها مدارا کنند بیشتر به آنها فشار آورده و باعث ایجاد ترس و دلهره در دل تولیدکنندگان شدند.

وی با بیان اینکه متأسفانه نام خود را تولیدی گذاشته‌ایم در صورتی که تنها مونتاژکار هستیم، گفت: 70 تا 80 درصد مواد اولیه ما وارداتی است و در تولید کمترین مواد اولیه مثل قفل رمزدار خودکفا نشده‌ایم و مجبور به واردات این محصولات از کشورهای دیگر هستیم.

مدیرعامل شرکت تولیدی کیف جوان بیان کرد: افزایش قیمت ارز طی چند ماه اخیر باعث شد که بیشترین ضربه به تولیدی‌ها وارد شود.

وی با بیان اینکه با وجود نوسان بازار تغییری در فروش نداشتیم، افزود: همه محصولات ما به فروش می‌رفت اما رویه کار خرید و فروش تغییر کرد و شرکت‌هایی که جنس مدت‌دار از ما خریداری می‌کردند با تغییر رویه، همه نقدی شد؛ این امر باعث شد وقفه‌ای دو سه ماهه در برگشت پول داشته باشیم.

 وثیقی‌جوان با بیان اینکه در چنین شرایطی حفظ نیرو و تأمین مواد اولیه در اولویت کار ما قرار گرفت، تصریح کرد:از طرفی همه اجناسی که ما تولید می کردیم به فروش می‌رفت اما در برگشت پول وقفه‌ای ایجاد شده بود.

وی ادامه داد: با بانک‌ها مکاتبه کردیم که مدتی فرصت دهند تا بتوانیم پول تسهیلات دریافتی را برگشت دهیم، اما همین بانک‌هایی که به نام کارآفرینی به ما وام داده بودند با وساطت فرماندار بهار نیز راضی نشدند 15 روز به ما فرصت دهند.

مدیرعامل شرکت تولیدی کیف جوان خاطرنشان کرد: مدیریت زمانی معنا پیدا می‌کند که در زمان بحران و ایجاد مشکل بخواهیم تصمیمات بزرگ بگیریم اما این بانک‌ها در زمانی که کشور با مشکل مواجه شده به جای اینکه بازدیدی از واحد تولیدی داشته و ببینند که آیا ادعای ما در مورد برگشت پول درست است یا خیر تنها به تهدید و ایجاد استرس کفایت کردند.

وی با اشاره به نیروهای کاری خوب خود و تقدیر از آنها برای همراهی با شرکت، یادآور شد: اگر این نیروها نبودند باید حدود 40 روز پیش این واحد را تعطیل می کردم اما نیروهای شرکت در این مدت به جای دو شیف، سه شیفت کار کردند تا این واحد به تعطیلی نخورد.

گتنی است در شرایطی که کشور با مشکل اقتصادی مواجه است، دولت و بانک‌ها باید بیشترین همکاری را با واحدهای تولیدی داشته باشند تا این واحدها بتوانند از بحران خارج شوند، اما متأسفانه همواره قشر زحمکتش جامعه از جمله اولین افرادی هستند که باید تاب و تحمل فشارها را در خود بالا ببرند که نمونه عینی این مصداق را می توان در فداکاری و ایثار کارگران این تولیدی در شیفت کاری ایثار مشاهده کرد؛ کارگری که حاضر است یک شیفت اضافه کار کند اما چرخ تولید از کار نیافتد و بی‌شک فداکاری چنین مردمان ایثارگری ستودنی است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت