وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 16:20   |   کد مطلب: 33613
استاندار همدان با بیان اینکه در حال حاضر تولید در سخت‌ترین شرایط قرار گرفته است، گفت: باید مسوولان برای حل این مشکل تدابیر لازم را بیاندیشند.

به گزارش نافع، محمدناصرنیکبخت ظهر امروز در شانزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی همدان با اشاره به اینکه آمریکا با تحریم‌های خود علیه کشور گرفتاری‌های سنگینی را برای تولید کشور ما ایجاد کرده است، اظهار کرد: البته با هم‌افزایی و اتحاد در داخل کشور می‌توان بر این مشکلات فائق امد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حوزه تولید در سخت‌ترین شرایط قرار گرفته است، افزود: باید مسوولان برای حل این مشکل تدابیر لازم را بیندیشند چراکه توجه به تولید و اشتغال در کشور بسیار حایز اهمیت است و باید کاری کنیم که در تولید روان‌سازی شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه مشکلات ملی بخش کشاورزی در اسرع وقت مورد پیگیری قرار می‌گیرد، ادامه داد: مدیران احوزه اقتصادی استان نیز در این ماه‌ها باید در کنار بخش تولید باشند اگر در زمان گذشته متقاضی به ما سر می‌زد امروز ما به عنوان مسوول استانی باید به آنها سر بزنیم.

وی گفت: خوشبختانه مشکلات حوزه تولید در همدان کمتر از دیگر استان‌هاست و مدیریت بخش اقتصادی همدان خیلی بهتر از دیگر استان با وجود تیم قدرتمند اتاق بازرگانی اداره می‌شود.

نیکبخت در خصوص کمبود نهاده دام‌ خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کمبود نهاده دامی در کشور نداریم بلکه مشکل در حمل و نقل این نهاده‌هاست که در حال پیگیری حل مشکل هستیم.

وی یادآور شد: علت اصلی اینکه صنعت مرغداری ما نمی‌تواند تولیدات خود را صادر کند این است که تولید و کشتار مرغداری‌های ما صادراتی نیست البته در صنعت مرغداری مشکلات ملی زیادی وجود دارد که باید در یک جلسه جداگانه به آنها پرداخته شود.

استاندار همدان با بیان اینکه در مجموع 3 هزار و 684 تن ذرت، سبوس و جو وارد استان شده است، اضافه کرد: از این میزان یک‌هزار و 638 تن ذرت و 695 تن جو بوده است.

وی ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی که شجاعانه و دلسوزانه پیگیر تولید بخش خصوصی است، بیان کرد: من تمام تولیدکنندگان این استان را دوست دارم و می‌دانم اگر دولت آبرویی دارد از اشتغال بخش خصوصی است البته امیدواریم با کاردانی و هدایتگری اتاق بازرگانی اشتغال موجود استان صیانت شود.

نیکبخت با بیان اینکه باید تلاش شود اشتغال بیشتری در استان ایجاد شود، افزود: امروز تعیین ارزش واقعی کالای وارداتی چهار تا پنج برابر افزایش یافته که وقتی ارزش‌گذاری واقعی نباشد برگشت تعهدات را سخت می‌کند که باید این مشکل نیز مورد پیگیری جدی قرار گیرد.

فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت