دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397 ساعت 09:00   |   کد مطلب: 33606
فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان گفت: شهید همدانی پس از فتنه 88 نقل کرد طی این 6 ماه به اندازه‌ای رنج بردم که شاید در دوران دفاع مقدس کمتر رنج بردم.

سردار مظاهر مجیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با اشاره به برگزاری سومین سالگرد شهادت سردار حاج حسین همدانی و نکوداشت شهدای مدافع حرم استان، اظهار کرد: به منظور اجرای این برنامه از دو ماه قبل برنامه‌ریزی‌ها با نظرخواهی از همرزمان و همراهان شهید همدانی انجام شد.

وی با بیان اینکه با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم مقرر شد این مراسم بعد از اتمام ماه محرم برگزار شود، گفت: برنامه‌ریزی‌ها به منظور برگزاری دو برنامه «سالگرد شهادت شهید همدانی» و «همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس» به عنوان یادگاری سردار همدانی صورت گرفت.

فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان بیان کرد: پیش‌بینی شد برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانیم در مراسم همدان و تهران حضور داشته باشیم اما به دلیل تغییر زمانی برگزاری رزمایش متأسفانه امسال همزمانی این دو برنامه را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برگزاری مراسم در تهران از قبل تعیین شد، افزود: در نظر داشتیم این مراسم 12 مهرماه در همدان برگزار شود که به دلیل همزمانی با برگزاری همایش این زمان‌بندی انجام نشد.

سردار مجیدی با بیان اینکه مراسم سالگرد شهادت سردار همدانی در تهران نیز 19 مهرماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: در همدان نیز در همین تاریخ و بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه امام (ره) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری «همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس» ادامه داد: این مراسم نیز ساعت 9.5 صبح امروز در تالار معلم برگزار خواهد شد.

به دنبال این هستیم قسمت‌هایی از زوایای زندگی سردار شهید همدانی را در این دو برنامه بازگو کنیم

فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان با تأکید بر اینکه به دنبال این هستیم قسمت‌هایی از زوایای زندگی سردار شهید همدانی را در این دو برنامه بازگو کنیم، یادآور شد: کتابی در این خصوص نیز در مراسم سالگرد رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ریزی‌ها بحث بود از فرماندهان دفاع مقدس برای سخنرانی در مراسم حضور داشته باشند، اظهار کرد: سال‌های گذشته فرماندهان رده اول سپاه سخنرانی داشتند و امسال در نظر گرفته شد فردی مرتبط با شهید همدانی باشد که در جلسات به سردار قالیباف باتوجه به رابطه نزدیک با شهید همدانی رسیدیم.

سردار مجیدی به برنامه‌های سردار قالیباف در همدان اشاره کرد و گفت: سردار قالیباف در همایش امروز صبح، برنامه سالگرد و بسیج ناحیه دانشجویی برنامه سخنرانی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه هدف از دعوت سخنرانان در مراسم سالگرد شهید همدانی معرفی شخصیت سردار همدانی به عنوان یک شخصیت جهان اسلامی است، بیان کرد: شهید همدانی کارهای بزرگی انجام داد و ماهم ملزم به ادامه این کارها هستیم.

ایجاد موسسه‌ای به نام شهید همدانی برای انعکاس مسائل شفاهی، کتبی و عملکردی سردار همدانی

فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان افزود: پیگیر شدیم موسسه‌ای به نام شهید همدانی داشته باشیم که مسائل شفاهی، کتبی و عملکردی شهید همدانی را در آنجا منعکس کنیم؛ ترکیبی در این خصوص تشکیل شده که بتوانیم در آنجا قسمتی از زندگی سردار را بیان کنیم.

وی در خصوص برگزاری مراسم نیز تصریح کرد: هرسال دستگاه‌های دولتی کمک می‌کردند امسال هم جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد اما شبهه‌ای در مورد سخنران مراسم در این جلسه مطرح و چالشی داشتند که خدمت آقایان عرض کردیم نباید در این موضوعات ورود کنید.

سردار مجیدی با تأکید بر اینکه شخصیت شهید همدانی برای ما از همه چیز مهمتر است، ادامه داد: شهید همدانی در استان و کشور توانست به عنوان یک نماد عمل کند.

وی با اشاره به اقدامات برجسته شهید همدانی در دفاع از کشور و نظام، خاطرنشان کرد: در زمان‌هایی که فتنه در تهران زبانه می‌کشید شهید همدانی به گونه‌ای عمل کرد که فتنه فروکش کرد و اینگونه می‌گفت طی این 6 ماه به اندازه‌ای رنج بردم که شاید در دوران دفاع مقدس کمتر رنج بردم چراکه اینجا خودی‌ها بودند و باید به گونه‌ای دیگر عمل می‌شد.

فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان یادآور شد: سردار همدانی در بحث خاموش کردن فتنه، ایثار کرد و از خود مایه گذاشت که حماسه 9 دی رقم خورد و بخش اعظم آن تدابیر سردار بود که فتنه را در نطفه خفه کردند.

سردار همدانی با اعتقاد قلبی به نیروهای مردمی، نیروی دفاع‌الوطنی و حرکت بزرگی را در سوریه ایجاد کرد

وی با اشاره به حضور شهید همدانی در سوریه، اظهار کرد: سردار همدانی با اعتقاد قلبی به نیروهای مردمی، نیروی دفاع‌الوطنی و حرکت بزرگی را در سوریه ایجاد کرد که یکی از دلایل پایداری، استقامت و مقاومت کردن سوریه، نیروهای مردمی بود.

سردار مجیدی در ادامه گفت: این بسیار مهم بود که مردم در کنار نیروهای مسلح خود قرار بگیرند که شهید همدانی این تفکر و اندیشه را رواج داد و امروز نه تنها در سوریه بلکه در عراق، یمن، افغانستان و پاکستان این تفکر شکل گرفته است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید به دنبال جهان اسلام باشیم، بیان کرد: قطعاً این فرهنگ اکنون در حال راه افتادن است و باید در ادامه راه شهدایی همچون شهید همدانی این مسیر را ادامه دهیم.

فرمانده سپاه انصارالحسن (ع) استان همدان افزود: در برنامه‌های مختلف طی سال به ویژه یادواره‌های شهدا در استان امسال اکثریت با محوریت شهید همدانی بود که این کار خوبی بود.

وی تصریح کرد: در بحث راهیان نور نیز مناطقی که با فرماندهی سردار بوده، راویان بازگو می‌کنند که به این طریق بتوانیم بیشتر شخصیت شهید همدانی را برای نسل امروز بازگو کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما