آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 16:48   |   کد مطلب: 33604
ظهر امروز حوزویان، دانشگاهیان، اقشار مختلف مردم و کسبه بازار در اعتراض به تصویب FATF در مسجد جامع همدان تجمع کردند.

به گزارش نافع، ظهر امروز تجمع حوزویان، دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم (کسبه بازار) در اعتراض به تصویب لایحه FATF در مسجد جامع همدان برگزار شد.

در این تجمع خروش مردم انقلابی دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان و روحانیت در واکنش به اقدام خائنانه برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در موافقت با تصویب معاهده FATF جمعیت مردمی را بر این واداشت تا شعارهایی همچون «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا» سر دادند.

البته در این تجمع مردم با شعارهای اقتصادی «اختلاس و احتکار حرام است» و «مرگ بر ظالم» علیه کم‌کاری و بی‌تدبیری برخی مسؤولان دولت اعتراض کردند.

از دیگر شعارهای این تجمع« مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» بود.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید مداح اهل بیت مداحی‌خود را با سمت و سوی اتفاقات سیاسی اخیر در مجلس و کشور سر داد.

در این همایش نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با بیان اینکه ما نه پلاکارتی داریم، نه فرزندانمان در آمریکا اقامت دارند و نه گرین کارت اقامت در کشورهای اروپایی داریم، بلکه همه ما جزو اقشار مردمی هستیم، گفت: در این مکان مقدس تجمع کرده‌ایم تا انزجار خود را نسبت به تصویب این لایحه به گوش مسؤولان و نمایندگان مجلس برسانیم.

آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی بیان کرد: در اینجا جمع شده‌ایم تا در خصوص لوایح این معاهده برای عموم مردم شفاف‌سازی شود  تا آگاهی و بصیرت از چگونگی توافق این معاهده برای مردم ایجاد شود.

پس از سخنرانی آیت‌الله موسوی اصفهانی بیانیه تجمع حوزویان و دانشگاهیان به صورت خلاصه در این جمع خوانده شد و مردم همدان نظر مثبت خود را با دادن شعارهایی همچون «جانم فدای رهبر» آزاده  فرمان دهد ملت شود آماده" و هیهات من الذله نشان دادند.

سخنرانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پایان بخش این تجمع بود که بیشتر در خصوص شناسایی  لوایح این معاهده برای مردم بیش از یک ساعت و نیم زمان برد.

حجت الاسلام حمید رسایی با انتقاد از عملکرد دولت آقای روحانی که هدفش بیشتر این بوده که در دوران ریاست جمهوری در عرصه بین‌الملل رضایت قدرت‌های جهان را جذب کند، بیان کرد: آقای روحانی از ابتدای ریاست جمهوری تمرکز خود را بر روی سیاست امور خارجی گذاشت در حالی که مهمترین تلقی دولتمردان این بود که بیشتر به روابط با آمریکا بیندیشند و با توافق برجام شیپور پیروزی زدند اما عملا هیچ اتفاقی در لغو تحریم‌ها نیفتاد حتی در عمل تحریم‌ها بیشتر شد.

امید است خروش مردم متدین و انقلابی همدان بتواند پاسخی بر یاوه‌گویی‌های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی و پشتبانی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در مقابله با استبداد باشد.

فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما