آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 11:02   |   کد مطلب: 33597
استاندار همدان در دیدار با اعضای شورای شهر با بیان اینکه برای تکمیل پروژه پل شهید همدانی نمی‌توانیم به اعتبارات ملی امید داشته باشیم، گفت: مبلغی از اعتبارات استانی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

به گزارش نافع، محمدناصر نیکبخت صبح امروز در دیدار با رئیس و اعضای شورای شهر همدان، اظهار کرد:  برخی شوراها عملکرد قابل دفاعی ندارند، اما شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان بدون حاشیه درحال خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.

وی با ابراز خرسندی از انتخابات بدون حاشیه هیأت رئیسه شورای شهر همدان، گفت: برای نخستین بار شاهد این مهم بودیم که رئیس شورا، با کسب تمام آراء انتخاب شد که این امر به معنای عدم وجود اختلاف نظر در شورای شهر است و اینکه شورای پنجم بدون هدر دادن وقت به دنبال ایجاد توسعه در شهر است.

استاندار همدان، همدان را شهری بزرگ و دارای تاریخ و نام بلند دانست و بیان کرد: دست‌اندرکاران امور شهری همدان نیز باید هم‌ تراز همین شایستگی‌ها عمل کنند؛ البته همدان امسال دوران خوبی را پشت سرگذاشت و برای معرفی آن، مراتب بسیاری طی شد.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها و نشست‌های بین‌المللی برای مردم نشاط آور است و نام‌آوری همدان را بیشتر می‌کند، افزود: همدان استحقاق آن را دارد که همیشه بر روی آنتن‌های صداوسیمای داخلی و خارجی باشد.

نیکبخت تصریح کرد: همه به این نتیجه رسیدیم که باید شهرداری و شورای شهر همدان را کمک کرد تا همدان با نمایش زیبایی‌هایش، معرفی شود.

وی ادامه داد: شهردار همدان با برنامه و تلاش زیاد در حوزه خدمات زیربنایی در حال فعالیت است، بنابراین همه برای توسعه شهر باید کمک کنند.

استاندار همدان در راستای حمایت بیشتر از شوراهای شهر، خاطرنشان کرد: برای همراهی فرمانداران با شوراها در هیأت تطبیق تأکید خواهد شد.

وی همچنین خطاب به اعضای شورای شهر همدان یادآور شد: از سرمایه‌گذاری حمایت کرده و برای آنها امنیت ایجاد کنید چرا که این شهر با حضور سرمایه‌گذاران آباد می‌شود.

نیکبخت با تأکید بر ضرورت توجه بیشتر مدیریت شهری به مناطق محروم و حمل‌ونقل عمومی، اظهار کرد: تعاملات مجموعه مدیریت شهری باید با قوه قضاییه بیشتر شده و از طرفی خدمات این مجموعه اطلاع‌رسانی شود.

وی در تماس با رئیس بنیاد مسکن استان همدان به منظور تعیین‌ تکلیف وضعیت زمین واقع در منطقه رضوان متعلق به این سازمان برای احداث پارک، خواستار پیگیری این موضوع شد و گفت: پیگیری‌های لازم با وزیر راه‌و‌شهرسازی نیز به انجام می‌رسد.

استاندار همدان با بیان اینکه تسهیلات بانکی برای مشاغل خانگی پس از راه‌اندازی فرهنگسرای کسب و کار شهر همدان بر عهده استانداری خواهد بود، تصریح کرد: برای تکمیل پروژه پل شهید همدانی نمی‌توانیم به اعتبارات ملی امید داشته باشیم؛ اما از اعتبارات استانی، مبلغی برای این مهم در نظر گرفته شده است.

وی در پایان با تأکيد بر حفظ وحدت و همدلي برای توسعه استان، یادآور شد: شورای شهر، یک پارلمان واقعی است که تأثیرگذاری این نهاد مردمی در مردم‌سالاری را نمی‌توان نادیده گرفت، بنابراین باید جایگاه شوراها حفظ شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت