آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 08:44   |   کد مطلب: 33593
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان با بیان اینکه تشکیل هیأت‌های اندیشه‌ورز در فرهنگسراها ضروری است، گفت: وظیفه هیأت اندیشه‌ورز تبیین مسیر حرکت فرهنگسرا و اطلس کاری است.

به گزارش نافع، اکبر کاووسی‌امید صبح امروز در صحن شورای شهر با بیان اینکه در فرهنگسراها انواع فعالیت‌ها و رفت و آمدها رونق داشت، اظهار کرد: فرهنگسراها نقایصی داشتند که پیشنهاداتی برای رشد بیشتر و بهبود فعالیت آنها مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه نقص در فرهنگسراها عمده بود، گفت: پیشنهاد داده شد که هیأت اندیشه‌ورز متشکل از فعالان فرهنگی و نخبگان فرهنگی واجتماعی همان محله‌ها تشکیل شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان وظیفه هیأت اندیشه‌ورز را تبیین مسیر حرکت فرهنگسرا و اطلس کاری دانست و بیان کرد: برخی فرهنگسراها اقدام به تشکیل این هیأت اندیشه‌ورز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هیأت اندیشه‌ورز باید به صورت واقعی تشکیل شود، افزود: هیأت‌های اندیشه‌ورز باید جلساتی به صورت ماهانه و مرتب داشته و در نهایت پس از حدود دو ماه اهداف و وظایف آنها مشخص شود.

کاووسی‌امید فرهنگسرای شهید مدنی را به عنوان فرهنگسرای نمونه معرفی کرد.

رئیس شورای شهر همدان نیز تصریح کرد: روش انجام کار باید اصلاح شود به صورتی که گزارش در کمیسیون فرهنگی مطرح و شهردار آن را اجرا کند.

کامران گردان در ادامه با بیان اینکه باید زمان و مدت انجام این کار مشخص شود، یادآور شد: کمیسیون فرهنگی باید این موضوع را بررسی و در جهت رفع اشکالات برآید و در نهایت به شهرداری ارسال شود؛ از افتخارات شورا ارائه طرح خوب به شهرداری است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز اظهار کرد: طبق تدابیر اتخاذ شده از سوی شورا، 13  بازدید دوره‌ای از فرهنگسراهای از مردادماه صورت گرفته استن.

سعید خوشبخت ادامه داد: بازدیدهای صورت گرفته به منظور بررسی مشکلات فرهنگسراها، ارائه راهکار برای ارتقای سطح کاری و بهینه‌سازی عملکرد فرهنگسراها صورت گرفت.

وی با اشاره به فعال بودن ۱۳ فرهنگسرا در سطح شهر، خاطرنشان کرد: در فصل تابستان 3 هزار و 500 نفر در محلات همدان در کلاس‌های فرهنگی، هنری و آموزشی برگزار شده در فرهنگسراها آموزش دیدند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: در شهریور ماه و مقارن با هفته همدان و مصادف با دهه امامت و ولایت، ۴۷ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی در فرهنگسراهای سطح شهر برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت