آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397 ساعت 10:31   |   کد مطلب: 33581
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بازدید از سراب‌ها و مکان‌های تاریخی نهاوند از اختصاص بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی این مکان‌ها و ادامه کاوش معبد لائودیسه در نهاوند خبر داد.

به گزارش نافع، علی‌اصغر مونسان شب گذشته در بازدید از سراب‌های فارسبان، گیان و منطقه دوخواهران نهاوند در سفر به استان همدان، سراب گیان نهاوند را ظرفیتی خوب برای توسعه گردشگری در استان دانست و اظهار کرد: استان همدان جزء ۵ استان برتر در حوزه گردشگری کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه همه شهرستان‌های این استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های گردشگری تاریخی، مذهبی و طبیعی هستند، گفت: نهاوند نیز دارای طبیعت بکری است که جای کار زیادی دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تأکید بر اینکه سراب گیان نهاوند ظرفیتی بسیار خوب برای ایجاد اکو کمپ است، بیان کرد: در این زمینه بسترهای مناسب باید فراهم شود.

وی با بیان اینکه اکوکمپ‌ها بر اساس طبیعت‌گردی ایجاد می‌شوند، افزود: تلاش می‌کنیم با استفاده از موقعیت یکی از سراب‌های شهرستان نهاوند این طرح را آغاز کرده و سپس با سرعت بیشتری در تمام کشور به‌ ویژه در استان‌های شمالی اکوکمپ‌ها را راه‌اندازی کنیم.

مونسان توسعه و رونق گردشگری در شهرستان نهاوند و مناطق بکر این شهرستان را نیازمند حضور جدی بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: امیدواریم با معرفی این مناطق به سرمایه‌گذاران در آینده نزدیک شاهد رشد این مناطق باشیم.

سراب‌های نهاوند به‌ ویژه سراب گیان یکی از ظرفیت‌های مهم ایجاد اکوکمپ

وی با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در سراب‌های نهاوند مبلغ ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است، ادامه داد: سراب‌های نهاوند به‌ ویژه سراب گیان یکی از ظرفیت‌های مهم ایجاد اکوکمپ در شهرستان نهاوند و استان همدان است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: از محل این اعتبارات مبلغی نیز برای ادامه کاوش معبد لائودیسه اختصاص می‌یابد.

وی یادآور شد: برای فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری در سراب‌های نهاوند در این سفر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌ شده است.

مونسان اظهار کرد: طی روزهای آینده  در سازمان جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان خواهیم داشت و تخصیص اعتبارات را هدفمندتر و با برنامه‌ریزی دنبال خواهیم کرد.

وی در ادامه سفر به نهاوند در مسجد دوخواهران این شهرستان حضور یافت و در دیدار با مردم نهاوند، گفت: کمک می‌کنیم گردشگری شهرستان نهاوند رونق بگیرد تا شاهد رشد اقتصادی، کاهش بیکاری و افزایش درآمد مردم در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت