آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 11:56   |   کد مطلب: 33562
لایحه CFT با رأی مثبت نمایندگان در صحن علنی امروز مجلس تصویب شد؛ نمایندگان دلیل موافقت خود با این لایحه را برای همگان شفاف‌سازی کنند.

به گزارش نافع؛ نمایندگان مجلس صبح امروز، پس از بحث و تبادل نظر کلیات و جزئیات لایحه CFT را به رأی گذاشتند که این لایحه با 143 رأی موافق، 120 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموعه 271 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

ابتدای جلسه امروز، رأی‌گیری برای علنی و یا غیرعلنی برگزار شدن رأی‌گیری این لایحه انجام شد که نمایندگان با 117 رأی مخالف، 111 رأی موافق و 17 رأی ممتنع از مجموع 264 نماینده حاضر در جلسه با رأی‌گیری به صورت علنی برای بررسی CFT مخالفت کردند. 

گفتنی است متن لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم که در جلسه علنی 15 مهرماه مجلس تصویب شد به شرح زیر است:

ماده واحده – به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می‌شود کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (مصوب ۱۳۷۸/۹/۱۸ برابر با ۹ دسامبر ۱۹۹۹ مجمع عمومی سازمان ملل) مشتمل بر یک مقدمه، ۲۸ ماده و یک پیوست با اعلام شروط زیر پذیرفته و سند زیربط را مطابق مقررات تبصره این ماده نزد امین اسناد توجیه کند. دولت موظف است به محض آگاهی نسبت به اعتراض احتمالی سایر اطراف متعاهد، گزارشی جهت اتخاذ تصمیم مقتضی به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

به طور قطع تصویب این لایحه واکنش سیاست‌مداران، منتقدان و مردم را به همراه خواهد داشت به گونه‌ای که بر اساس شنیده‌ها بلافاصله پس از تصویب این لایحه عده‌ای از مردم و دانشجویان در اعتراض به این اقدام نمایندگان مقابل ساختمان مجلس در بهارستان تجمع کرده و شعارهایی همچون «عزا عزاست امروز» و... سرداده‌اند؛ نمایندگان باید پس از نافرجام ماندن برجام دلایل خود برای رأی مثبت به این لایحه را برای همگان شفاف‌سازی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت