وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 09:54   |   کد مطلب: 33557
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: نهاوند دارای بیشترین آمار بیکاری در استان همدان است در حالی که در گذشته قطب تولیدات دامی و کشاورزی در استان همدان بود.

به گزارش نافع، حسن بهرام‌نیا در کارگروه اشتغال شهرستان نهاوند، با بیان اینکه برای تکان دادن نهاوند نیازمند دو دیدگاه هستیم، اظهار کرد: نگاه به مشاغل خانگی شهری و روستایی و نگاه به کارگاه‌های تولیدی و صنعتی بزرگ شهرستان به شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در گذشته نهاوند روزانه با تولید ۵۴۰ تن شیر مهمترین تولیدکننده شیر استان بود، گفت: متأسفانه امروز این میزان تولید به زیر ۱۰۰ تن رسیده است و کارخانه‌های لبنیات نهاوند باید برای تهیه شیر به شهرهای دیگر بروند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی سال‌های نه‌ چندان دور نهاوند دارای ۱۷ کارخانه لبنیات بود اما امروز این تعداد به چهار کارخانه رسیده که این موضوع مایه تأسف است؛ نهاوند در گذشته قطب تولیدات دامی و کشاورزی در استان همدان بود.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه نهاوند امروز بیشترین آمار بیکاری استان همدان را دارد، افزود: نهاوند که در بسیاری از زمینه‌ها صاحب رتبه در استان و کشور بود، اکنون حرفی برای گفتن ندارد.

بهرام‌نیا تصریح کرد: متأسفانه محصولات کشاورزان همچون چغندر و سیب و دامداران نهاوندی با نازل‌ترین قیمت از شهرستان خارج می‌شود یا به دلیل مشکلات دیگر از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه بیشترین بیکاری استان همدان مربوط به نهاوند است که باوجوداین همه ظرفیت، سزاوار نیست، ادامه داد: باید از سرمایه‌گذاران بومی به منظور رفع این مشکل استفاده شود تا موتور رونق و تولید به حرکت درآید.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از مسئولان استانی درخواست داریم با نگاه مثبت به طرح‌های تولیدی نهاوند نظر داشته باشند؛ باید کاری کنیم که سفره مردم از این کوچک‌تر نشود و برای کمک به اشتغال باید از همه توان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت