وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 09:42   |   کد مطلب: 33556
فرماندار نهاوند با تأکید بر اینکه وضعیت شهرک صنعتی نهاوند اصلاً مناسب نیست، گفت: شهرک‌های صنعتی نهاوند به حال خودش رها شده‌اند.

به گزارش نافع، بیستمین کارگروه اشتغال شهرستان نهاوند با حضور نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرکل بانک کشاورزی استان، فرماندار نهاوند و جمعی از مدیران و تولیدکنندگان واحدهای تولیدی شهرستان نهاوند برگزار شد.

فرماندار نهاوند در این کارگروه اظهار کرد: نهاوند ظرفیت‌های زیادی در بخش کشاورزی و صنعتی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به منظور رفع مشکل اشتغال به بهترین نحواستفاده شود.

مراد ناصری گفت: در شهرستان نهاوند حدود 70 درصد تسهیلات حوزه اشتغال مربوط به بانک کشاورزی است که در این زمینه نیازمند توجه ویژه این بانک هستیم.

وی با بیان اینکه اکنون 24 طرح اشتغال‌زا با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار روی میز بانک کشاورزی نهاوند است، تصریح کرد: طرح‌های فراوانی با این وضعیت داریم که نیازمند دریافت تسهیلات هستند.

فرماندار نهاوند افزود: به‌عنوان نمونه سه طرح بزرگ شرکت‌های کشت و صنعت خزل، صنایع لبنی احسان سپیده و گاوداری ۸۰۰ رأسی در نهاوند برای حل مشکلات خود نیازمند تسهیلات و توجه ویژه مسئولان استانی هستند.

وی بیان کرد: شرکت صنایع لبنی احسان سپیده با اشتغالزایی ۱۱۰ نفر و ۷۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش، بدون معوقه و با تولید و صادرات محصول به کشورهای همسایه، به دلیل ضمانت برای یک شرکت در شهر قهاوند، به مانع برخورد کرده است.

ناصری ادامه داد: شرکت کشت و صنعت خزل نهاوند شرکت تولیدی دیگری با تولید ۵ هزار تن روغن خالص و ظرفیت بالاست که برند صنعت استان شناخته‌ شده و یک مجتمع بزرگ است.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت دارای یک نیروگاه برق است که به واحدهای همجوار صادر می‌کند و با ۱۲۰ میلیارد تومان گردش مالی و اشتغالزایی ۱۸۰ نفر درخواست در حال فعالیت است و درخواست دریافت وام داده که هنوز موفق به اخذ آن نشده است.

فرماندار نهاوند در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه وضعیت شهرک صنعتی نهاوند اصلاً مناسب نیست، یادآور شد: شهرک‌های صنعتی نهاوند به حال خود رها شده‌اند و وقتی به مدیر شرکت‌های صنعتی استان هم می‌گوییم، انگلیسی با ما صحبت می‌کند!

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت