وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 مهر 1397 ساعت 11:32   |   کد مطلب: 33550
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از آزاد سازی 2 هزار و 179 کیلومتر از حریم راه‌های استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

حمید پرورشی‌خرم در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه آزادسازی حریم راه‌ها به منظور رفع تصرف و تجاوز به حریم راه‌ها و با هدف بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم جاده اجرایی شده است، اظهار کرد: 2 هزار و 179 کیلومتر از حریم راه‌های استان در نیمه نخست امسال آزادسازی شده است.

وی افزود: به منظور ایمن‌سازی جاده‌ها و پیشگیری از ساخت و ساز‌های بدون مجوز و تصرف حریم راه‌ها، دستور توقف 222 مورد از عواملی که حریم راه را مورد تعرض قرار داده بودند، صادر شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان بیان کرد: طی این مدت همچنین تخریب 169 مورد از ساخت و ساز‌های واقع در حریم راه‌ها با دستور قضایی نیز انجام شد.

وی افزود: طی 6 ماهه نخست امسال 830 مورد صدور مجوز ساخت و ساز حاشیه راه‌ها طبق قانون ایمنی راه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

پرورشی‌خرم تصریح کرد: صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در محدوده 100 متري پس از حريم راه‌ها و خارج از آن بدون پيش‌بيني راه دسترسي ايمن و اخذ مجوز احداث از سوي متقاضيان ممنوع است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون ایمنی راه‌ها، افراد قبل از انجام هرگونه عملیات منتهی به تخریب جاده و ساخت و ساز، درختکاری، زراعت، نصب و استقرار تابلو یا حفاری باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز دریافت کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان در پایان خاطرنشان کرد: استان همدان دارای 5 هزار و 400 کیلومتر راه است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت