آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 مهر 1397 ساعت 08:44   |   کد مطلب: 33547
معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: نمایش شبیه‌سازی و بازسازی واقعه «غدیر تا کربلا» به کارگردانی محمدجواد کبودراهنگی از 14 تا 18 مهرماه در مرکز بین‌المللی همایش‌های قرآنی همدان به روی صحنه می‌رود.

سعید خوشبخت در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه نمایش شبیه‌سازی واقعه «غدیر تا کربلا» در همدان به روی صحنه می‌رود، اظهار کرد: نمایش شبیه‌سازی و بازسازی واقعه «غدیر تا کربلا» به کارگردانی محمد جواد کبودراهنگی در مرکز بین‌المللی همایش‌های قرآنی همدان از روز  14 مهرماه به روی صحنه می‌رود.   

وی با تأکید بر اینکه غدیر آغاز یک تاریخ، هویت و فرهنگ و آغازی برای دین مسلمانان است، گفت: غدیر ثمره و عصاره نبوت است و باید تلاش کرد تا آن را به نسل‌های بعد انتقال دهیم و این نمایش نیز با این هدف بازسازی شده است.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان بیان کرد: شبیه‌سازی واقعه غدیر یکی از برنامه‌های خوب است که در فضای تبلیغاتی و جنگ نرم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه گروه نمایشی خطبه پیامبر را اجرا می‌کنند تا مردم از نزدیک فضای ترسیم شده غدیر را ببینند، افزود: امسال نمایش شبیه‌سازی غدیر از 14 تا 18 مهرماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از ساعت 10 تا 12 و 16 تا 18 برگزار می‌شود.

خوشبخت نوبت صبح مخصوص برگزاری نمایش را ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان دانست و تصریح کرد: ورود عموم در نوبت بعد از ظهر آزاد است.

وی با تأکید بر اینکه بازسازی و نمایش واقعه غدیر یک ضرورت بزرگ است، ادامه داد: اگر غدیر فراموش شود عاشوراها تکرار می‌شود.

معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری این نمایش، نمایش عروسکی غدیر ویژه کودکان 5 تا 8 سال، غرفه و نمایشگاه‌های هوش و خلاقیت، نمایشگاه کتاب‌های قرآنی و غرفه بهداشت با همکاری سمن‌های سلامت نیز برگزار می‌شود.

کارگردان نمایش شبیه‌سازی واقعه «غدیر تا کربلا» نیز اظهار کرد: این نمایش بازسازی وقایع مربوط به غدیر و کربلاست و جنبه دراماتیک ندارد، بلکه وقایع تاریخی به تصویر کشیده شده است.

محمدجواد کبودراهنگی یادآور شد: در این نمایش چند تابلو با موضوع تولد حضرت علی (ع) در کعبه، غدیر و هجرت پیامبر (ص) و فتح مکه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: مرثیه‌ای در خصوص عاشورا، حضرت علی اصغر (ع) و زینب کبری (س) به اجرا در می‌آید.

کارگردان نمایش شبیه‌سازی واقعه «غدیر تا کربلا» افزود: این نمایش با حضور تعدادی از بازیگران گروه نمایشی بوعلی و تعدادی از هنرمندان استان به اجرا در می‌آید و سعی شده با استفاده از موسیقی و صدا فضا را القاء کنیم .

وی در پایان تصریح کرد: استان همدان به لحاظ کمیت برگزاری تئاتر در جایگاه خوبی است اما نیاز به حمایت دارد؛ با دستان خالی نمی‌توان آثار فاخر خلق کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما