آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 13:09   |   کد مطلب: 33529
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی باب بیان اینکه کاهش قیمت دلار ربطی به fatf ندارد، گفت: عزمی برای کنترل بازار ارز در دولت ندیدیم و پایین آمدن یک شبه قیمت دلار، تأمل برانگیز است.

امیر خجسته در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه از روز اول می‌توانستیم بازار دلار را با شیب ملایم مدیریت کنیم، اظهار کرد: اینکه قیمت دلار به یک‌باره به 18 هزار تومان برسد قابل قبول نبود.

وی با تأکید بر اینکه حتی افزایش قیمت دلار تا 8 هزار تومان هم قابل قبول نبود، گفت: اقتصاددانان تلقین می‌کنند این تب بازار بود در حالی که این موضوع رها شد و مسئولان پیگیری نکردند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولان در این خصوص واکنشی نشان ندادند و عزمی در مسئولان  به ویژه وزیر اقتصاد و بانک مرکزی ندیدیم.

وی با بیان اینکه در دولت که باید این موضوع را مدیریت می‌کرد هم عزمی دیده نشد، افزود: مخالف دولت و سه قوه نیستم بلکه مخالف این هستم که مردم را تحت فشار قیمت ارز و دلار و افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها قرار دهند.

هیچ کس در دولت پاسخگوی این نوسانات و افزایش قیمت‌ها نیست

خجسته با تأکید بر اینکه هیچ کس در دولت پاسخگوی این نوسانات و افزایش قیمت‌ها نیست، تصریح کرد: در دولت این موضوع را کنترل نمی‌کنند و تاکنون نفهمیده‌ایم چه کسی این موضوع را مدیریت می‌کند.

وی با بیان مسئولان اجرایی، سران سه قوه و سران مبارزه با جنگ اقتصادی داریم، ادامه داد: اینکه به یک‌باره قیمت دلار بالا می‌رود و رئیس جمهور در مجلس می‌گوید اگر ما بخواهیم می‌توانیم قیمت آن را پایین بیاوریم، بله می‌توانید اما چرا زودتر این کار را نکردید؟!

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه یک شبه قیمت دلار پایین آمده این موضوع نیز تأمل برانگیز است؛ چه کسی پشت این ماجراست و مدیریت می‌کند به دنبال آن هستیم.

کشور را از این وضعیت اخلال در بازار، رها کردن همه چیز و خروج دلار از کشور، خارج کنید

وی خطاب به دولتمردان با تأکید بر اینکه درست کشور را مدیریت کنید، یادآور شد: کشور را از این وضعیت اخلال در بازار، رها کردن همه چیز و خروج دلار از کشور، خارج کنید.

خجسته با بیان اینکه مردم این وضعیت را مشاهده می‌کنند و از ما سئوال می‌کنند چه خبر است، اظهار کرد: مردم می‌گویند شما چه مسئولانی هستید.

وی در ادامه گفت: ما از مسئولان اجرایی کشور می‌خواهیم وضعیت را کنترل کنند؛ اگر بخواهند می‌توانند دلار را به 10 هزار تومان هم برسانند و حتی روی 5 تا 6 هزار تومان قیمت دلار را ببندند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر بخواهند، تصمیمات سران سه قوه باید کاری کند که بیش از این به مردم فشار نیاید و استخوان‌هایشان زیر بار این فشار اقتصادی خرد نشود.

وی با بیان اینکه آیا کسی نیست در دولت این وضعیت را مدیریت کند، افزود: این موضوع جای تأمل دارد؛ امروز در مجلس با حضور جهانگیری این مباحث مطرح شد.

این موضوع که در شرایط جنگ اقتصادی کشور را رها کرده‌اند، دل همه را به درد آورد

خجسته با تأکید بر اینکه این موضوع که در شرایط جنگ اقتصادی کشور را رها کرده‌اند، دل همه را به درد آورد، تصریح کرد: اینکه هر کس بخواهد در این وضعیت کشور را مدیریت می‌کند، برای ما قابل قبول نیست.

وی در ادامه افزایش نرخ دلار را غیرمرتبط با موضوع تحریم‌ها و fatf دانست و ادامه داد: افزایش و کاهش نرخ دلار به این موارد مرتبط نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث fatf، خاطرنشان کرد: درست نیست اطلاعات ما به خارج از کشور برود و بتوانند ما را رصد کنند؛ قرار بود یک سری موارد در این خصوص را دولت به مجلس ارائه کند که ارائه نکرده‌اند.

وی یادآور شد: وقتی آمریکا به بزرگ‌ترین تعهد بین‌المللی خود یعنی برجام پایبند نبوده و آن را نقض کرده، اینگونه می‌خواهد برای ما قوانین اجرا کره و راه را باز کند.

خجسته با تأکید بر اینکه اگر مورد مثبتی در خصوص fatf وجود دارد، دولت گزارش دهد، اظهار کرد: در غیر این صورت نظر مثبتی در خصوص این موضوع نداریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت