وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 19:29   |   کد مطلب: 33521
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری همدان:
۸۵۰ پروژه در همدان قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری همدان با اشاره به 2 هزار پروژه در سطح استان، گفت:۸۵۰ پروژه از این پروژه‌ها، قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

به گزارش نافع، سید اسکندر صیدایی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان با بیان اینکه همدان از لحاظ جایگاه مرکزیت و موقعیت جغرافیایی پر اهمیت است، اظهار کرد: مزیت‌های اقتصادی، گردشگری، طبیعی، سیاسی و علم و فناوری برای استان مهم است؛ باوجود جوسازی‌های بین‌المللی ومباحث جو روانی حاکم برکشور هیچ مشکلی بر منابع وارد نیست.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت منابع کشور و استان قابل مقایسه باسال‌های قبل نیست،گفت: نفت و مالیات دو منبع مهم و پشتوانه بودجه و منابع مالی کشور هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری همدان بیان کرد: تا دو سال گذشته نفت سهم عمده منابع درآمدی کشور را داشت، اما طی دوسال اخیر سهم مالیات از نفت بیشتر شده است به طوری که در کشور حدود۱۳۰هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی و حدود ۱۰۵ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی حاصل شده است.

وی با تأکید بر اینکه میزان تخصیص در کل کشور قابل مقایسه با سال های گذشته نیست، افزود: متوسط منابع استان بالای ۶۰ درصد است.

صیدایی جو روانی حاکم بربازار ارز و سایر مباحث را لحظه‌ای دانست و تصریح کرد: تغییرات طی چند روز اخیر بر نرخ دلار بوده که قوه قضائیه به منظور کنترل این وضعیت، همکاری لازم را در این خصوص انجام داده است.

وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری بر تشکیل شورای عالی هماهنگی سران قوا، ادامه داد: این تدبیر و تأکید بر اختیار تام داشتن در همه ابعاد پشتوانه کار است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری همدان با بیان اینکه فضای استان فضای معنوی،همدلی، تلاش و پویایی است، خاطرنشان کرد: استاندار با تجربه و تعامل قوی، نقش محوری در استان دارد.

وی به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوص اشاره کرد و یادآور شد: طبق مصوبه سران سه قوه، مناسب با شرایط موجود، سیاست بر واگذاری هر چه بیشتر پروژه‌ها به بخش خصوصی است.

صیدایی با اشاره به وجود حدود 2 هزار پروژه در سطح استان، اظهار کرد:۸۵۰ پروژه از این پروژه‌ها، قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند.

وی با تأکید بر اینکه سیاست کمیته برنامه‌ریزی توجه به مناطق محروم است، گفت: سهمیه تسهیلات روستایی استان ۱۳۰ میلیارد تومان بوده که ۱۲۵ میلیارد تومان آن جذب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری همدان سهمیه اشتغال فراگیر در استان را حدود۳۵۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: ۸۵ میلیارد تومان از این سهمیه جذب شده است.

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت