وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 8 مهر 1397 ساعت 08:52   |   کد مطلب: 33488
معاون مهندسی و ساخت اداره‌ کل راه و شهرسازی استان همدان:
چهارخطه سازی محور ملایر - اراک تا اردیبهشت ماه سال آینده قابلیت اجرا دارد
معاون مهندسی و ساخت اداره‌ کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: چهارخطه سازی محور ملایر - اراک تا اردیبهشت ماه سال آینده قابلیت اجرا دارد.

حبیب نادیان‌رفیع در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با اشاره به کنارگذر رزن، اظهار کرد: این کنارگذر 9 کیلومتر است که 3 کیلومتر آن طی هفته دولت یا تیرماه سال 98 بهره‌برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسیر رفت و برگشت این محور جداست، گفت: از 6 کیلومتر باقیمانده این محور 2 کیلومتر مشکل تملکی دارد اما 4 کیلومتر باقیمانده با تخصیص اعتبارات طی دو سال آینده تکمیل خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌ کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد: محور تویسرکان - کنگاور از دیگر محورهای مهم در چهار خطه کردن محورهاست که 5 کیلومتر آن در دست انجام است، 5 کیلومتر نیز باید مراحل انتخاب پیمانکار را طی کند؛ 10 کیلومتر این محور سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه 27 کیلومتر این محور در استان همدان است، افزود: سال گذشته 15 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسید و 10 کیلومتر دیگر آن در حال انجام است.

نادیان‌رفیع با بیان اینکه محور ملایر - اراک تا اردیبهشت ماه سال آینده قابلیت اجرا دارد، تصریح کرد: از چهار خطه کردن محور ملایر - اراک به طول 40 کیلومتر، 6 کیلومتر در حال انجام است و 6 کیلومتر باقیمانده است که با تخصیص اعتبارات لازم تا اردیبهشت ماه سال آینده اجرا خواهد شد.

وی به چهارخطه کردن محور ثامن – بروجرد اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر چهارخطه کردن 6 کیلومتر محور ثامن- بروجرد که 15 کیلومتر از آن در حوزه استان باقیمانده بود و در دهه فجر سال گذشته بهره‌برداری شد، 9 کیلومتر دیگر در حال انجام است که طی هفته دولت یا دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان خاطرنشان کرد: چهار خطه کردن 7 کیلومتر از محور رزن - دمق نیز در حال انجام است و دهه فجر سال آینده بهره‌برداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه محور نهاوند - آورزمان - ملایر به وسعت 42 کیلومتر از دیگر محورهای مهم در چهار خطه سازی است، یادآور شد: 3 کیلومتر آن سال گذشته بهره‌برداری شد و 5 کیلومتر آن در حال انجام است که با تخصیص اعتبارات طی هفته دولت بهره‌برداری می‌شود.

نادیان‌رفیع با بیان اینکه البته این پروژه به علت قرار داشتن در کوهستان زمان‌ و هزینه‌ بسیاری نیاز دارد، اظهار کرد: برای 20 کیلومتر بعدی آن مطالعات لازم در حال انجام بوده و تا یک ماه آینده پیمانکار آن در ردیف ملی انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه 3 کیلومتر از محور قهاوند - همدان - ملایر نیز در حال کار است، گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی طی یک تا دو ماه آینده این پروژه به اتمام می‌‌رسد و 10 کیلومتر باقیمانده نیز مطالعات آن انجام خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد: زیرسازی سه‌راهی کاج در رزن به سمت اصله در فامنین با اعتبار 10 میلیارد تومان انجام شده و در مرحله انتخاب پیمانکار در مناقصه است.

وی در رابطه با تعریض یا ارتقاء محور اسدآباد - قروه که راه فرعی را به سمت راه اصلی ارتقاء می‌دهد، نیز یادآور شد: 5 کیلومتر آن سال گذشته انجام شده و برای 10 کیلومتر آن 10 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت