وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 7 مهر 1397 ساعت 10:07   |   کد مطلب: 33482
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: مطالبه کامیون‌داران باید از راه قانونی پیگیری شود و نباید با حاشیه‌سازی برخی افراد، گره این صنف تلاش‌گر کورتر شود.

به گزارش نافع، مصطفی پناهنده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برخی افراد در فضای مجازی اقدام به حاشیه‌سازی برای صنف کامیون‌داران می‌کنند، اظهار کرد: هدف آنها حاشیه‌سازی است که نه تنها کاری از پیش نمی‌رود بلکه گرهی به مشکلات امروزی این صنف خواهد زد.

وی با تأکید بر اینکه بررسی و پیگیری مشکلات به حق رانندگان کالا در دستور کار است، گفت: یکی از مطالبات کامیون‌داران افزایش نرخ کرایه‌ها بود که با افزایش 20 درصدی تعرفه حمل و نقل این مطالبه آنها پاسخ داده شد.

مدیرکل راهداری استان همدان با تأکید بر اینکه کار باید اصولی انجام و مشکلات از طریق راه صحیح برطرف شود، بیان کرد: یکی دیگر از خواسته‌های کامیون‌داران قرار گرفتن آنها در بحث مشاغل سخت و زیان‌آور بود که این موضوع هم در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

وی در مورد مشکلات بیمه‌ای این رانندگان و افزایش دو برابری هزینه بیمه آنها نیز یادآور شد: در مورد بیمه تکمیلی هم مطالباتی مطرح بود که با رایزنی و پیگیری‌های انجام شده این موضوع هم رفع شد.

پناهنده در مورد مطالبات کامیون‌داران در خصوص لاستیک و لوازم یدکی نیز خاطرنشان کرد: بحث توزیع لاستیک نیز با نرخ تعاونی با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال انجام است.

وی ادامه داد: خوشبختانه بارگیری در پایانه‌های کالا در سطح استان در حال انجام است و رانندگان همچون روزهای گذشته اقدام به جابجایی کالا به مناطق مختلف کشور می‌کنند.

گفتنی است، 12 هزارو 981 ناوگان فعال در بخش حمل و نقل بار و 19 هزار و 122 راننده در این حوزه در سطح استان مشغول به فعالیت هستند؛ در استان همدان 97 شرکت حمل و نقل کالا وجود دارد که از این تعداد 92 شرکت فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت