وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 3 مهر 1397 ساعت 13:17   |   کد مطلب: 33452
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های زنجیره‌ای با شایعه‌سازی و دروغ‌پردازی علیه زوار عراقی، بین دو کشور ایران و عراق تنش ایجاد می‌کنند، گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر با خاطیان برخورد شود تا اینگونه رسانه‌ها با ارزش‌های دینی دو ملت بازی نکنند.

به گزارش نافع، چندی پیش آيت‌الله آملی‌لاریجانی در ابلاغی به دادستان تهران خواستار برخورد با رسانه‌های منتشر کننده شایعه علیه زوار عراقی و اعلام جرم علیه این رسانه‌ها شد اما با این وجود همچنان شاهد دروغ‌پردازی و شایعه‌سازی علیه زوار عراقی و ایجاد زمینه‌های تنش‌ از سوی برخی رسانه‌های همسو با بیگانگان در این خصوص و خدشه‌دار کردن امنیت دینی و روانی دو کشور دوست و همسایه ایران و عراق هستیم.

حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در این خصوص، اظهار کرد: متأسفیم که روزنامه‌های زنجیره‌ای دست به تبلیغات و انتشار مطالبی می‌زنند که از طریق رسانه‌های بیگانه مطرح شده و همراهی می‌شود.

وی در ادامه گفت: این رسانه‌های داخلی با ایجاد تنش و انجام این اقدامات، امنیت و ارتباطات دو کشور و همچنین مسائل مربوط به مردم این دو کشور را به خطر می‌اندازند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این موضوع در کمیسیون فرهنگی مطرح و قبل از آن، از ناظر کمیسیون خواسته شد که حتماً در هیأت نظارت در این زمینه دقت کافی را داشته باشند، حتی قرار شد اگر رسانه‌ای خلاف رفتار کرده، طبق ضوابط قانونی با آن برخود شود.

وی افزود: چنین موضوع تنش‌زایی به طور مفصل در کمیسیون مطرح شد و هیأت نظارت تعهد داد که این مسئله را با قدرت پیگیری کند.

سالک با بیان اینکه قوه قضائیه به این موضوع ورود کرده و به طور طبیعی مسیر و روند کاری خود را دنبال می‌کند، تصریح کرد: روز سوم محرم دادستان کشور در این باره صحبت‌هایی عنوان کرده و امیدواریم هر چه سریع‌تر با خاطیان برخورد شود تا اینگونه رسانه‌ها با ارزش‌های دینی دو ملت بازی نکنند.

انتهای پیام/ز

دیدگاه شما