آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 3 مهر 1397 ساعت 11:44   |   کد مطلب: 33450
رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه مخالف ساخت‌و‌ساز‌ در زمین مجاور بنای نورمحال هستیم، گفت: طبق دستور شورای شهر، فعلاً شهرداری از هر گونه ساخت‌و‌ساز در این زمین جلوگیری کرده اما در نهایت ما تابع قانون هستیم.

به گزارش نافع، کامران گردان در بازدید میدانی از ساخت‌و‌سازهای اطراف عمارت نورمحال به همراه میر منطقه 2 شهرداری، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تاریخی بودن عمارت نورمحال اعضای شورا بر ساخت‌و‌ساز در عرصه عمارت نورمحال حساس بوده و وارد عمل شدند.

وی در ادامه گفت: با تأکید اعضای شورا، از برج‌سازی  و ساخت‌و‌ساز در عرصه عمارت نورمحال تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد.

رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: زمین پارک پرواز سال 1384 از طرف کمیته امداد به شهرداری واگذار شده بود که ساخت پارک از سال 86 آغاز شد.

وی با بیان اینکه سال 90 در کمیسیون ماده 5 برای مابقی زمین مصوبه‌ای برای کمیته امداد صادر و میراث فرهنگی نیز موافقت کرده است، افزود: اما اکنون اعضای شورا مخالف ساخت در این عرصه با ارزش هستند. 

گردان با تأکید بر اینکه می‌توان زمین مورد نظر را با توافق کمیته امداد به پارک پرواز الحاق کرد، یادآور شد: با توجه به حساسیت و اهمیت عمارت نورمحال و تاریخی بودن بنا، برای جلوگیری از ساخت و ساز در این مکان در نخستین فرصت در صحن شورا یا در شهرداری با حضور اعضای شورا ، شهردار و ذی‌نفعان زمین، جلسه‌ای به منظور بررسی موارد و اتخاذ تصمیمات درست برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد:  شهرداری باید با تشکیل جلسه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نظریه قطعی این ارگان را دریافت کند چرا که این مهم در نهایت بر عهده میراث فرهنگی است.

رئیس شورای شهر همدان ادامه داد: باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این زمین، تصمیمات مقتضی اتخاذ شود تا بنای تاریخی حفظ و حریم آن رعایت شده و منافع مالک نیز حفظ شود.

وی با بیان اینکه با ساخت‌و‌ساز در زمین مجاور بنای نورمحال، قطعاً این عمارت تحت‌الشعاع قرار گرفته و بنا آسیب خواهد دید، خاطرنشان کرد: مخالف این ساخت‌و‌ساز‌ها هستیم، طبق دستور شورای شهر، فعلاً شهرداری از هر گونه ساخت‌و‌ساز در این زمین جلوگیری کرده اما در نهایت ما تابع قانون هستیم.

گردان در پایان گفت: با وجود طی مراحل قانونی از سوی کمیته امداد، با تشکیل جلسه و توافقات، سعی خواهیم کرد به نحو مقتضی موارد بررسی و تصمیم مناسبی اتخاذ شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما