آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 31 شهريور 1397 ساعت 15:37   |   کد مطلب: 33423
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حرکت تروریسی در اهواز گویای دشمنی روز افزون و شیطنت دشمنان است، گفت: انقلاب و انقلابی‌ها زنده در صحنه هستند و تروریست ها را به روز سیاه می نشانند.

به گزارش نافع، آیت‌الله سید احمد خاتمی در یادواره شهدای روحانی و طلبه ملایر با محکومیت حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز، اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب در این 40 سال باز بودن در باغ شهادت است.

وی افزود: این حرکات مذبوحانه تروریست ها در اهواز گویای آن است که دشمن دست از شیطنت برنداشته و انقلاب و انقلابی‌ها زنده در صحنه هستند و تروریست ها را به روز سیاه می نشانند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تعداد شهدا و زخمی‌های این حمله تروریستی، بیان کرد: در میان این آمار زنان و بچه‌ها نیز وجود دارد.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس سرمایه و گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی ایران است.

خاتمی با اشاره به نقش روحانیت در طول تاریخ، تصریح کرد: روحانیت با مردم، از متن مردم و در بین مردم بوده است و همانند آنها در عرصه فداکاری حاضر بوده است.

وی با بیان اینکه روحانیت در طول تاریخ خود در سه عرصه فعالیت و نقش اساسی داشته است، ادامه داد: اولین عرصه، عرصه فرهنگی است و عالمان دین در پاسداشت و نگهداری اسلام نقش اساسی داشته‌اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، دومین نقش عالمان دین را در عرصه سیاسی برشمرد و خاطرنشان کرد: همواره عالمان دین زمامدار و سردمدار استقلال شیعی بوده‌اند.

وی با بین اینکه در عراق و ایران بارها عالمان دین در مسائل سیاسی اثرگذار بوده‌اند، یادآور شد: حرکت میرزای شیرازی، نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی و امام خمینی که سرنوشت کشور را در راه اسلام تغییر دادند، از آن جمله است.

اطاعت از امام (ره) راه نجات کشور طی این 40 سال

خاتمی اطاعت از امام (ره) را راه نجات کشور در این 40 سال دانست و اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس قریب به 4 هزار نفر شهید روحانی داشته‌ایم که نشان دهنده نقش سیاسی عالمان دین در انقلاب اسلامی ایران است.

وی تأثیرگذاری در خدمات اجتماعی را نقش سوم روحانیون در تایخ عنوان کرد و افزود: طی سال‌های تاریخ، روحانیون همواره در ساخت بیمارستان‌ها، پل‌ها و مسائل مربوط به جامعه اثرگذار بوده‌اند.

امام جمعه موقت تهران هدف اصلی شهدا از آغاز در بدر و احد تا شهدای اهواز را حاکمیت قانون خدا در جهان دانست و تصریح کرد: جز در ایران اسلامی این هدف محقق نشده است و قانون اساسی دینی، حاکمان دینی و مجریان عالی ما مسلمان و شیعه 12 امامی خود تأییدی بر این عنوان است.

وی با تأکید بر اینکه وقتی حکومت دینی برقرار شود، اینگونه حکومتی بی‌دشمن نمی‌ماند، ادامه داد: دشمن باید در برایر حکومتی که دین را زنده کرده بایستد و ما مشاهده کرده‌ایم از ابتدای انقلاب دشمن تخریب خود را آغاز کرده است.

دشمنان همواره به دنبال براندازی حکومت دینی بوده‌اند

خاتمی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال براندازی حکومت دینی بوده‌اند، خاطرنشان کرد: از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ به صراحت بیان می‌کنند که به دنبال براندازی حاکمیت دینی و انقلابی ایران هستند، اما این آرزو را به گور خواهند برد.

وی شیوه دشمنان در برابر حکومت دینی را با راه‌اندازی پنج جنگ برشمرد و یادآور شد: اولین جنگ دشمنان در مقابل انقلاب و حکومت دینی ما، حمله نظامی بود که جنگ تحمیلی را آغاز کردند و ایران اسلامی پیروزمندانه از آن خارج شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، جنگ فرهنگی، ایجاد تغییر و به هم زدن فرهنگ دین را دومین روش دشمن دانست و اظهار کرد: امروز ما وسط این جنگ هستیم و شبکه‌های ماهواره ای و فصای مجازی اسباب اصلی این جنگ هستند.

وی تغییر فرهنگ زندگی، گویش، پوشش و رفتار جوانان را مهمترین اهداف در این جنگ از سوی دشمنان عنوان کرد و گفت: اگر طلاق 20 عامل داشته باشد یک عامل آن همین فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای است.

خاتمی با تأکید بر اینکه پادزهر جنگ فرهنگی را تمسک به قرآن و عترت است، بیان کرد: ترویج رمان‌ها و کتاب‌های مبتذل و فاسد، توسعه فرهنگ سکولاریسم در عرصه سینما و هنر و بسیاری دیگر از اینگونه موارد از اقدامات دشمن در این عرصه است.

وی سومین جنگ دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی را جنگ اقتصادی دانست و افزود: امروز به شدت در این جنگ قرار داریم؛ دشمن با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به دنبال این است مردم را بی‌حوصله کند تا مردم دست از نظام و دین خود بکشند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه با وجود تمام تلاش‌های دشمنان برگزاری مراسم‌های عزاداری امام حسین (ع) در دهه اول محرم، نقشه‌های آنان را تقش بر آب کرد، ادامه داد: بار دیگر عاشورا ایران را نجات داد و ملت ایران بار دیگر نشان داد که دشمن را خسته می‌کند و خود خسته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جنگ چهارم که در حال جریان است جنگ روانی است، تصریح کرد: نمونه این جنگ را در طول تاریخ و جنگ احزاب دیده‌ایم، منافقان در آن برهه بیان کردند که نظام نبوی در حال سقوط است و دشمنان امروز این امر را در فضای مجازی و کانال‌های خبری خود دنبال می‌کنند.

خاتمی یادآور شد: سردمداران و اسپانسرهای کانال‌های خبری ضد نظام ایران، بهایی‌ها بوده و گرداننده‌های آن جاسوسان هستند و به گونه‌ای برخورد می‌کنند که نطام در حال سقوط است.

وی با بیان اینکه این نطام شجره طیبه و ماندگار است، اظهار کرد: انقلاب درخت تنومندی است که با این حماقت‌کاری‌ها دشمنان، آسیبی نخواهد دید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات روز نظام، گفت: مردم ما اهل بصیرت هستند و نظام در حال عروج است، این مشکلات نظام را آب دیده می‌کند.

دشمن در جنگ رسانه‌ای به دنبال از بین بردن نظام اسلامی است

خاتمی پنجمین جنگ دشمن را جنگ رسانه‌ای دانست و بیان کرد: دشمن در این عرصه با شایعه پراکنی و دروغ پردازی به دنبال از بین بردن نظام اسلامی ماست.

وی با بیان ینکه فضای مجازی دنیای آلودگی است که سکه را به بالای 4 میلیون تومان برده و دلار را ساعت به ساعت بالا می‌برد، افزود: بسیاری از التهابات روز کشور توسط فضای مجازی آلوده انجام می‌شود.

امام جمعه موقت تهران در پایان تصریح کرد: راه نجات از این جنگ‌ها بصیرت است و معیار بصیرت امروز رهنمودهای رهبری است.

انتهای پیام/گ

دیدگاه شما