وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 27 شهريور 1397 ساعت 19:11   |   کد مطلب: 33396
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:
طرح راه آهن غرب کشور به طول 605 کیلومتر به صورت یک خطه در حال اجراست
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح راه آهن غرب کشور به طول 605 کیلومتر به صورت یک خطه در حال اجراست.

به گزارش نافع، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انقلاب ریلی در همدان، فرصت بسیار مناسبی را برای توسعه کلانشهر همدان ایجاد کرده است.

وی در ادامه گفت: با دریافت ردیف بودجه‌ای پیگیر عملیاتی شدن طرح برقی و سریع‌السیر کردن راه آهن تهران - همدان در سال جاری هستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اجرای طرح راه آهن غرب کشور به طول 605 کیلومتر به صورت یک خطه شامل محورهای سمنگان به اراک به طول 267 کیلومتر، کرمانشاه به خسروی به طول 263 کیلومتر و همدان به ملایر به طول 75 کیلومتر از اولویت‌های ریلی و اتصال پنج مرکز استان به خط راه آهن سراسری است.

وی با بیان اینکه به دنبال اجرایی شدن این طرح، 13 ایستگاه در مسیر همدان ایجاد خواهد شد، افزود: ایجاد خطوط ریلی از ایستگاه ملایر - فیروزان - کرمانشاه به طول 177 کیلومتر و اجرایی شدن راه آهن ملایر به همدان، موجب اتصال غرب به شرق و جنوب می‌شود.

حاجی‌بابایی اجرای طرح‌های مذکور را موجب ایجاد انقلاب ریلی در همدان دانست و تصریح کرد: همدان تنها چهار راه ریلی کشور به شمار می‌رود؛ طرح راه آهن  زنجان - تبریز و احداث آن از بیجار با تخصیص 100 میلیارد ریال بودجه مصوب شده است.

وی با بیان اینکه امروزه توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی از تکامل یافته‌ترین دیدگاه‌های توسعه شهری است، ادامه داد: ارتباط متقابل حمل و نقل عمومی و توسعه شهری ضروری است و بر همین اساس نزدیک بودن ایستگاه راه‌آهن، اولویتی است که همواره برآن تأکید داشته‌ایم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اصلاح وایجاد ایستگاه راه آهن فامنین، عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن تهران - همدان در شهر، تکمیل راه آهن تهران - همدان، ایجاد ایستگاه قهاوند، تسریع در اجرای مصوب سریع‌السیر و برقی شدن این خط ریلی با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با تشکیل چندین جلسه در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه احداث راه آهن تهران - همدان با  ارائه طرح دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی را مصوب و پیگیری کردیم، یادآور شد: تأخیر 13 ساله در بهره‌برداری از این پروژه و تغییر الگوهای توسعه‌ای کشور و به تبع آن همدان ایجاب می‌کند به منظور تسریع در ارائه خدمات به همشهریان، توسعه زیر ساخت‌های اقتصادی و اجتماعی همدان و موقعیت استراتژیک آن در کشور، طرح برقی و سریع‌السیر کردن راه آهن تهران - همدان اجرایی شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت