وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 27 شهريور 1397 ساعت 08:32   |   کد مطلب: 33389
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه دفاع مقدس تاریخ هر روز کشور ماست، گفت: مهمترین پیام سیاسی دفاع مقدس این بود که ثابت کردیم نظام دوقطبی در جهان به پایان رسیده است.

یونس اکبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه تقارن ایام محرم و هفته دفاع مقدس فرصت گرانبهایی است که پیوند بین عاشورا و دفاع مقدس را تبیین کنیم، اظهار کرد: تبیین پیوند دفاع مقدس و قیام عاشورا، دارای محتوای ارزشمندی است؛ آنچه در دفاع مقدس اتفاق افتاد درس‌هایی بوده که مردم از قیام عاشورا گرفتند، رزمندگان ما شاگردان مکتب سيد و سالار شهيدان امام حسین(ع) بوده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه رزمندگان با الگو گرفتن از هدف‌های قیام عاشورا، عشق به خدا، وفاداری به خدا، اصل ولایت را در خود داشتند، گفت: رزمندگان هرگز اسلام، ولایت و رهبری را تنها نگذاشتند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا بیان کرد: رزمندگان نظامی در میدان جنگ نشان دادند که از کشته شدن در راه خدا ترس ندارند، کما اینکه امروز ملت ما با افتخار از دفاع مقدس یاد می‌کند و در مقابل دشمن اقتدار خود را نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه مکتب امام حسین(ع) مکتب آزادگی، شهادت و دفاع است و افزود: باید با شعارهای محرم، شعارهایی که جوانان و جامعه ما به شدت به آن وابسته هستند و با در اختیار داشتن ابزارهای فرهنگی، دفاع از ارزش‌ها را مدنظر قرار داد تا بتوانیم پیام عاشورا را متناسب با فرهنگ جامعه جهانی منتقل کنیم.

اکبری با بیان اینکه باید مراسم‌های محوری هفته دفاع مقدس و کمیته های ذیل آن در دانشگاه به شکل جدی پیگیری شود، تصریح کرد: موضوع دفاع مقدس نباید در حد شعار، گفت‌و‌شنود و یا تنها منوط به یک هفته باشد؛ دفاع مقدس تاریخ هر روز کشور ماست و هر چه داریم به برکت خون شهدا و جانبازان است و باید با تمام وجود این جایگاه‌ها و نمادها را حفظ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ما در دفاع مقدس توانستیم حقانیت خود را به دنیا ثابت کنیم، ادامه داد: آرامش، سربلندی و اقتدار کنونی ایران اسلامی و تأثیرگذاری آن در مسائل منطقه خاورمیانه مرهون مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس است و باید این افتخارات را به طور مستمر بیان کرد.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا خاطرنشان کرد: مهمترین پیام سیاسی دفاع مقدس این بود که ثابت کردیم نظام دوقطبی در جهان به پایان رسیده است و ایران اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی، بدون تکیه بر آمریکا و یا شوروی سابق یک سیاست بین‌المللی مشخص در جنگ پیش گرفت.

وی با بیان اینکه در این که ملاک حال فعلی افراد است هیچ شکی نیست، یادآور شد: اما امروز افرادی کلمه الحق را می‌گویند در حالی که یَرادُ بِهِ اَلْبٰاطِل را می‌خواهند.

اکبری اظهار کرد: زمانی که در شیپور جنگ دمیده شد تا مرد را از نامرد مشخص کند، عده‌ای مشغول احوالات منزل خود بودند و عافیت‌طلبی را به شهادت‌طلبی ترجیح دادند و امروز که مرام بادیسم ایجاب می‌کند آنچنان جنگ را روایت می‌کنند و آنچنان پیشکسوتان جهاد و شهادت را مورد تهمت جام زهر قرار دادند که انگار آنها بودند که خرمشهر و فاو را فتح کردند.

وی در ادامه گفت: هیچکس از جوانان نسل چهارم انقلاب از تئوریسین‌های جنگی جنگ ندیده نپرسید که ملاک برای شناخت شما حال فعلی که زمان تقسیم غنایم است، نیست؟

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا خطاب به ان افراد بیان کرد: شماها زمانی که فرمانده‌هان شهید پشت بی سیم رمز عملیات را می‌خواندند در سنگرهای منزل در نهایت خوش‌بینی مشغول دعا کردن برای رزمندگان بوديد.

وی در پایان یادآور شد: به حول قوه‌ الهی و به کوری چشم دشمنان خارجی و معاندین داخلی، انقلاب شکوهمنداسلامی ادامه دارد؛ «فَاِنَّ‌حِزبُ‌الله‌َهُمُ‌الغٰالِبونْ»

انتهای پیام/

دیدگاه شما