آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 08:27   |   کد مطلب: 33102
مدیر درمان تامین اجتماعی همدان خبر داد:
ساخت اتاق زایمان به روش جدید LDRP در بیمارستان ملایر
مدیر درمان تامین اجتماعی همدان از ساخت اتاق زایمان به روش جدید LDRP در بیمارستان تامین اجتماعی ملایرخبر داد.

به گزارش نافع، علیرضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار ما به معرفی پروژه استانداردسازی بخش زایشگاه و مرکز استریل (CSSD) بیمارستان دکتر غرضی ملایر اشاره کرد و اظهار کرد: این پروژه از برنامه‌های عملیاتی مصوب سازمان تامین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه بازسازی و استانداردسازی این طرح بر مبنای ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است، اظهار کرد: واحدهای زایشگاه اکنون شامل بخش پذیرش، سالن انتظار، ایستگاه مامائی، اتاق‌های زایمان LDRP، اتاق ایزوله، رختکن، سرویس‌های بهداشتی، اتاق‌های کار تمیز و کثیف، دفتر ماما مسئول، انبار بخش، اتاق دارو، اتاق استراحت و آبدارخانه کارکنان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به واحدهای مرکز استریل افزود: تحویل کثیف، منطقه کثیف، منطقه تمیز، منطقه استریل، تحویل استریل، راهرو استریل اتاق عمل، راهرو کثیف اتاق عمل، گانینگ، پکینگ، اتاق کار، انبار استریل، آسانسور و رختکن از بخش‌های این مرکز به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه تاریخ ساخت اولیه این پروژه به سال 74 برمی‌گردد، گفت: زیربنای پروژه قبل از اجرای طرح به یک هزار و 50 متر مربع می‌رسد.

صفری با اشاره به اینکه زیربنای پروژه بعد از اجرای پروژه به یک هزار و 100 متر مربع رسیده است، افزود: اعتبار ساخت پروژه 10 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه تاریخ شروع عملیات اجرایی این پروژه تیرماه سال 96 بود، گفت: تاریخ اتمام عملیات اجرای پروژه امسال خواهد بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به پیمانکاری این پروژه از سوی آپادانا سازه نهاوند، بیان کرد: عدم مطابقت با ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی، یکسان بودن مسیر انتقال ست‌های کثیف و استریل از اتاق عمل به مرکز استریل، نبود اتاق زایمان به روش جدید LDRP از مشکلات قبل از اجرای پروژه بود که خوشبختانه رفع می‌شود.

وی نوسازی و استانداردسازی واحد زایشگاه و مرکز استریل (CSSD) را بر اساس ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت در قالب استاندارد بیمارستان ایمن و چک لیست استانداردسازی ابلاغی اداره‌کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی و ضوابط اجرائی استاندارد ارتقاء هتلینگ بیمارستانی ابلاغی معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی را از دستاورهای اجرای پروژه دانست.

صفری با اشاره به ساخت اتاق زایمان به روش جدید LDRP که باعث می شود تمام خدمات به مادر باردار از بدو پذیرش تا زایمان و تا ترخیص در یک اتاق ارائه شود گفت: مهیا شدن امکانات برای ترویج زایمان طبیعی، تفکیک بهینه مسیرهای دسترسی استریل و کثیف بین اتاق عمل و مرکز استریل از جمله مزایای اجرای طرح است.

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه استفاده از آخرین استانداردهای معماری و طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستانی در راستای القاء حس ایمنی و آرامش به بیماران مد نظر قرار گرفت، افزود: استانداردسازی فرایند گردش کار بیمار از بدو ورود به زایشگاه تا تعیین تکلیف نهائی، اپن‌سازی فضاها و اشراف کامل ایستگاه مامائی به تمام بیماران، نوسازی تجهیزات پزشکی یونیت بیمار و خدمات نوین گازهای طبی و امکان ایزولاسیون استاندارد بیماران عفونی از دیگر دستاوردهاست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت