آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397 ساعت 07:22   |   کد مطلب: 33088
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به اجرای پویش "نذر آب" برای مناطق گرفتار خشکسالی گفت: کاروان سلامت هلال‌احمر همدان با حضور در سیستان و بلوچستان به بیش از ۳ هزار نفر خدمات پزشکی رایگان ارائه کرده است.

به گزارش نافع، هروز کارخانه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار داشت: کاروان سلامت هلال احمر همدان متشکل از 15 پزشک متخصص، دندانپزشک، پزشک عمومی، ماما، فیزیوتراپ، روانشناس و نیروی پشتیبان از 14 مرداد به مدت 10 روز در مناطق محروم سیستان و بلوچستان خدمت‌رسانی می‌کند.

وی بیان کرد: این کاروان با حضور در شهر مهرستان استان سیستان و بلوچستان به روستاهای این منطقه ارائه خدمات می‌کند که در چند روز گذشته هزار و 443 نفر خدمات پزشک عمومی، 246 نفر خدمات متخصص مامایی، 222 نفر خدمات فیزیوتراپی، 117 نفر خدمات روان‌شناسی، هزار و 136 نفر خدمات تزریق، پانسمان و سرم‌تراپی و 217 نفر هم خدمات دندانپزشکی دریافت کرده‌اند.

کارخانه‌ای اعلام کرد: در مجموع 3 هزار و 377 نفر از مردم مناطق محروم شهر مهرستان خدمات پزشکی دریافت کرده که ارزش ریالی این اقدامات برابر با 144 میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به استفاده 12 میلیون تومان دارو و تجهیزات در این کاروان گفت: تعدادی سبد غذایی و بهداشتی و 400 ثوب پوشاک اهدایی هم در بین نیازمندان و کپرنشینان توزیع شده است.

کارخانه‌ای با بیان اینکه مردم این منطقه از حضور کاروان سلامت ابراز خوشحالی کرده و بسیار مهمان‌نواز بوده اند، بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر سایر استان‌ها هم هریک در یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان که دچار خشکسالی شده حضور یافته‌اند.

وی افزود: از دیگر اقدامات برای کمک به مردم این استان، راه‌اندازی پویش آب در قالب "نذر آب" است و مردم می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را برای کمک به آسیب دیدگان از خشکسالی در جنوب شرقی کشور شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی نذر کنند.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت