آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397 ساعت 07:45   |   کد مطلب: 33075
رییس کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان:
احداث شهرک اداری و پزشکان، اولویت های سرمایه گذاری در همدان است
رییس کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: احداث شهرک اداری و پزشکان از برنامه های اولویت دار پروژه های سرمایه گذاری و مشارکتی شهر همدان است.

به گزارش نافع، مریم روانبخش در در جلسه کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورا که پیرامون بررسی پروژه های سرمایه گذاری شهرهمدان برگزار شد، افزود:در حال حاضر 117 پروژه سرمایه گذاری و مشارکتی در دستور کار کمیسیون قرار گرفته که هم اکنون در دست بررسی است.

  روانبخش اضافه کرد: احداث شهرک اداری و پزشکان، از جمله این پروژه هایی است که دراولویت قرار دارد.

وی تاکید کرد: باید به دنبال پروژه هایی بود که در شکل گیری ساختارهای تخصصی کلان شهرهمدان تاثیر گذار باشد تا بتواند در مدیریت کلان شهری به لحاظ اقتصادی، ترافیکی، سیما و منظر شهری و هر موضوعی که در ارتباط با ساماندهی شهر است نقشی داشته باشد.

رییس کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه نباید در امر سرمایه گذاری تنها به جنبه اقتصادی آن نگاه کرد، افزود: باید بتوان سرمایه گذاری را به گونه ای مدیریت کرد که حاصل پروژه های مشارکتی تعریف شده در شهر تنها جنبه اقتصادی آن نباشد  بلکه بتواند در همه ابعاد مدیریت شهری تاثیرگذار باشد.

روانبخش در این خصوص ادامه داد: در این راستا می توان به پروژه های کلان ،شهرک اداری و پزشکان  ، بازار سنگ و آهن که علاوه بر بعد اقتصادی آن به لحاظ درآمدی برای سرمایه گذاری و شهرداری مطلوبیت دارد، و می تواند در شکل گیری وساماندهی شهر نیز کمک کند بنابر این باید سیاست اجرایی و برنامه ریزی شهری به گونه سوق داد و برای آن طرح های توجیه اقتصادی تهیه کرد تا سرمایه گذاران با علم، اطلاع و آگاهی لازم شروع به فعالیت و سرمایه گذاری نماید.

وی از اهداف مهم کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان در دوره پنجم را پرداختن به پروژه هایی برشمرد و افزود: هدف این است که بتوان با جذب سرمایه گذار و ارائه بسته های سرمایه گذاری جهت سرمایه گذاران آنها را به آوردن سرمایه خود در این بخش متقاعد کرد.

رییس کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان  ادامه داد:نکته قابل تاملی که به برای مدیریت، زمان و هزینه دارد این است که تمامی مسولین دوایر مختلف تاثیرگذار در سرمایه گذاری باید به این باور برسند که برای هر پروژه سرمایه گذاری ابتدا تمام تعهدات آن تعریف و تایید شده باشد سپس از سرمایه گذار برای سرمایه گذاری دعوت به عمل آید در غیر این صورت بدون تهیه بسته های کامل سرمایه گذاری که تمام جوانب حقوقی و اجرایی آن تصویب نشده باشد دعوت از سرماه گذار جز اتلاف وقت چیزی در پی نخواهد داشت.
انتهای پیام/

دیدگاه شما