آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 15 مرداد 1397 ساعت 07:50   |   کد مطلب: 33069
نماینده ولی فقیه در همدان با تأکید بر پرهیز از انعکاس مطالب برای کسب شهرت یا از سر حب و بغض گفت: برخی رسانه‌ها به نوعی پادوی بیگانه شده‌اند و حاصل کار آن‌ها بدبینی مردم نسبت به نظام و انقلاب است درحالی‌که هدف کار خبرنگاران باید جلب رضایت خداوند باشد.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی  در دیدار با اصحاب رسانه استان همدان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: امید امت به خبرنگاران است به همین دلیل از مقدس‌ترین شغل‌ها به شمار می‌رود که البته سختی‌های زیادی هم دارد.

وی افزود: زندگی بشر بدون اطلاع از اخبار و آنچه اطراف او می‌گذرد، بیهوده است و اطلاع‌رسانی به‌موقع مانند آنچه دهقان فداکار با آتش زدن لباس‌های خود انجام داد می‌تواند از بروز اتفاق‌های ناگوار جلوگیری کند.

آیت‌الله ‌محمدی بیان اینکه خبرنگار و خبررسان می‌تواند با اطلاع‌رسانی درست و به موقع جان صدها نفر را نجات ‌دهد، تصریح کرد: همین موضوع اهمیت کار خبر و خبرنگاری را نشان می‌دهد و همان‌طور که یک پزشک مسئول نجات جان انسان‌هاست، خبرنگاران هم با اطلاع‌رسانی به موقع در این مسیر قدم برمی‌دارند.

وی با تأکید بر توجه اصحاب رسانه به کار خود در مسیر خدمت به مردم بیان کرد: نباید تنها به عنوان وسیله امرار معاش به این شغل نگاه کرد که متأسفانه نگاه بیشتر مردم به شغل‌های متفاوتی که دارند، همین است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: خبر رسانی حرفه‌ای است که با ذهن و روان جامعه در ارتباط است و می‌تواند با آگاهی بخشی درست به مردم، آن‌ها را در رسیدن به سعادت اخروی یاری دهد به شرط آنکه توجه به مسائل الهی را محور کار خود قرار دهد.

آیت‌الله ‌محمدی با بیان اینکه پرهیز از انعکاس و نگارش مطالب با هدف کسب شهرت یا تخریب دیگران باید در کار خبرنگاری مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: تراز کار خبرنگاران باید برای کسب رضایت خداوند بوده و خواسته‌ها و مشکلات مردم را بیان کنند نه اینکه برای خوشایند دیگران یا از سر حب و بغض مطلبی را بنویسند.

وی با بیان اینکه اگر قلمی به اشتباه مطلبی را بنویسد موجب گمراهی افراد زیادی می‌شود، بنابراین باید دقت زیادی در نگارش مطالب داشته باشید.

آیت‌الله ‌محمدی اعلام کرد: برخی رسانه‌ها با انتشار اخبار نادرست و ناامیدکننده به نوعی پادوی بیگانه شده‌اند و حاصل کار آن‌ها بدبینی مردم نسبت به نظام و انقلاب است.

درویش‌نژاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم با بیان اینکه رساندن پیام قشرهای مختلف مردم به حاکمیت از وظایف خبرنگاران است، گفت: نشاط جامعه به پویایی و نشاط فضای رسانه‌ای و خبری ان بستگی دارد.

ملکیان، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان همدان از وجود 120 رسانه فعال در استان خبر داد و افزود: موقعیت رسانه‌ای استان همدان با تلاش مجموعه رسانه‌ها در غرب کشور ممتاز است، هرچند با مشکلات اقتصادی روبرو هستند.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت