آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 14 مرداد 1397 ساعت 08:06   |   کد مطلب: 33062
در جلسه هم اندیسی در شورای اسلامی شهر همدان مطرح شد:
املاک و اراضی کوی مطهری با مستندات تعیین تکلیف می شود
جلسه هم اندیشی برای رفع مشکل موقوفه بودن اراضی و املاک کوی مطهری در شورای شهر هکدان برگزار شد.

به گزارش نافع، رییس شورای اسلامی شهر همدان بر تعیین تکلیف املاک و اراضی کوی مطهری تاکید کرد و گفت: مردمان این منطقه همیشه پشتیبان نظام و انقلاب بوده و همیشه در تمام عرصه های حضور پررنگی داشته اند و این بزرگواران امیدان جامعه ما هستند، باید مورد توجه مسولین قرار گیرند.

ابراهیم مولوی اضافه کرد: با توجه به اینکه چندین سال است که مردم کوی مطهری به دلیل مشکلات موقوفه بودن اراضی و املاک منطقه بلاتکلیف مانده اند بر این اساس باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند.

مولوی تاکید کرد: لازم است در هفته جاری کمیته کارشناسی با حضور دستگاه های اجرایی و ارکانهای مربوطه تشکیل شده و موارد به صورت ویژه پیگیری شده و بر اساس نتیجه نهایی این کمیته، تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تاکید کرد: اراضی و املاک کوی مطهری باید با کار کارشناسی شده، تعیین تکلیف شود که در این راستا باید کمیته ای با حضور کارشناسانی از مجموعه های دولتی و ارگانهایی که با موضوع مرتبط هشتند از جمله ادارت اوقاف و ثبت اسناد ، شورا و شهرداری تشکیل و موارد کارشناسانه مورد بررسی قرار گیرد.

امیر خجسته با بیان یانکه نظر کارشناسی حجت است، اضافه کرد: در این کمیته با مستندات ادعای موقوفه بودن بخشی از اراضی و املاک حصار مطهری موارد بررسی شده و بر اساس مستندات  تصصم گیری شود.

خجسته در ادامه عملکرد شورا وشهرداری همدان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دور پنجم شورا و با حضور شهرداری جوان، همدان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است و امیدواریم که شاهد رشد و توسعه روزافزون پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین باشیم.

اکبر کاوسی امید عضو شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن تشکر از برگزاری جلسه هم اندیشی جهت رفع مشکل موقوفه بودن املاک و اراضی کوی مطهری گفت: باید هر چه سریعتر با برگزاری جلساتم وارد بررسی شود و اگر این املاک و اراضی موقوفه هستند با مستندات مشخص شده ومردم منطقه از بلاتکلیفی  خارج شوند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما