آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 مرداد 1397 ساعت 12:28   |   کد مطلب: 33047
تیم ایران سبز با برد مقابل ویتنام برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا از دو بازی پیش روی خود فقط نیاز به یک امتیاز دارد.

به گزارش نافع، دور پنجم مسابقات شطرنج استاندارد جام ملت‌های آسیا چهارشنبه شب در هتل امیران همدان به پایان رسید و تیم ایران سبز با کسب پنجمین برد متوالی خود در این مسابقات جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرد و برای قهرمانی از دو بازی پیش روی خود تنها به یک تساوی و کسب یک امتیاز نیاز دارد.

در دور پنجم این مسابقات در بخش آقایان تیم ایران سبز با نتیجه 2 و نیم بر یک و نیم تیم ویتنام را از پیش رو برداشت و با 10 امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول مسابقات تثبیت کرد.

در این مسابقه علیرضا فیروزجا موفق به شکست حریف ویتنامی خود شد و پرهام مقصودلو، پویا ایدنی و سید محمد امین طباطبایی برابر رقبای خود به تساوی رسیدند.

تیم ویتنام با این شکست 6 امتیازی ماند و از رتبه دوم به رتبه پنجم سقوط کرد.

اما در حساس‌ترین رقابت دور پنجم مسابقات دو تیم چین و هند که از بخت‌های قهرمانی این مسابقات به شمار می‌رفتند تن به تساوی 2 بر 2 دادند تا علاوه بر کاسته شدن از بخت قهرمانی این دو تیم، ایران سبز بیش از پیش به قهرمانی جام ملت‌های آسیا نزدیک شود.

تیم چین با کسب این تساوی با 7 امتیاز در رتبه دوم جدول ایستاد و تیم هند با 6 امتیاز در جایگاه نازل ششم قرار گرفت. 

  تیم قرمز ایران هم دور پنجم مسابقات را با پیروزی 3و نیم بر نیم مقابل تیم ازبکستان پشت سر گذاشت و به جایگاه سوم جدول رده بندی رسید.

در پایان دور پنجم مسابقات شطرنج جام ملت‌های آسیا  پس از تیم‌های ایران سبز، چین و ایران قرمز، تیم‌های قزاقستان، ویتنام، هند، ازبکستان، سوریه، ایران سفید، عراق، بنگلادش، افغانستان، لبنان و عمان رتبه‌های چهارم تا چهاردهم را به خود اختصاص دادند.

اما در دور ششم مسابقات روز پنجشنبه تیم ایران سبز و ایران قرمز، چین و ازبکستان، هند و ویتنام، قزاقستان و سوریه، افغانستان و عراق، ایران سفید و عمان و لبنان و بنگلادش به مصاف هم می‌روند.

همچنین دور پایانی این مسابقات نیز بلافاصله پس از دور ششم برگزار می‌شود تا قهرمان بیستمین دوره جام ملت‌های آسیا پنجشنبه شب معرفی شود.

با توجه به شرایط جدول تیم ایران سبز با کسب یک امتیاز از دو مسابقه خود می‌تواند به مقام قهرمانی مسابقات دست یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما